Start!

W malowanie paznokci bawię się od maja 2012. Od dziecka uwielbiałam wszelkie zajęcia plastyczne, dla mnie to świetny sposób na relaks i odpoczynek. Choć moim ulubionym kolorem jest czarny (żarówiasty czarny!) jest we mnie upodobanie do pstrokacizny. Aby nie razić przesadnie kolorowym makijażem skierowałam swój zapał w stronę zdobienia paznokci. I jak to z malowaniem – wciągnęłam się. Dużo czasu poświęciłam na wyszukiwanie różnych metod tworzenia wzorków, kompletowaniu lakierów i akcesoriów, a także zbieraniu zdjęć inspirujących zdobień. 
Moje paznokcie pokazuję każdemu kto się nawinie, chętnie opowiadam jak przygotowałam dany manicure. Jednak cierpliwość moich bliskich i ich chęć słuchania na ten temat ma swoje granice - stąd pomysł na bloga. A także: uważam, że  regularne tworzenie notek wiele mnie nauczy w zakresie manicure (chciałabym podszkolić zarówno samą technikę malowania jak i przygotowywanie zdjęć i redagowanie własnej strony internetowej), pozazdrościłam innym blogerkom wspaniałych stron i z założenia umożliwi to także  prezentowanie moich osiągnięć osobom, z którymi nie mam kontaktu na co dzień (serdeczne pozdrowienia dla N.). Ogromnie się cieszę też, że dzięki temu projektowi mogę dołączyć do wspaniałej społeczności lakieromaniaczek :D


O ile jeszcze udaje mi się znaleźć rozmówców dla różnych paznokciowych pogaduszek, to jakoś nikt nie czuję potrzeby zrozumienia jak "należy" pielęgnować włosy. Jakiś czas temu dokonałam w tej dziedzinie wielkiej włosowej rewolucji – ofiarami były przede wszystkim dotychczas używane szampony. Jestem zachwycona efektami, wpadłam w szał kupowania nowych specyfików do włosów i zbierania informacji na ten temat. Niestety, nikt za bardzo nie stara się zrozumieć tego, jakie to nowe podejście jest fantastyczne i nie mam komu o tym spamować, więc chciałabym wysłać moją skromną wiedzę w blogowy eter. 
Aktualizacja: po przemyśleniu sprawy postanowiłam zrezygnować z poruszania tematów "włosowych" i pozostać wyłącznie przy wątkach "paznokciowych" :)


Niech tylko wróci do mnie mój aparat, to wystartuję z pierwszą notką :)

1 komentarz:

  1. czytając te notkę, miałam wrażenie...że czytam sama o sobie! :)

    czekam na dalsze posty! powodzenia.

    OdpowiedzUsuń

Witaj serdecznie na blogu cienistość.pl! Znajdziesz tutaj mnóstwo inspiracji z oryginalnymi zdobieniami paznokci. Przygotowuję videotutoriale, tematyczne serie i przeglądy trendów. Mam nadzieję, że zostaniesz ze mną na dłużej :)