Reggaeton!

Tydzień trzecie projektu „Hobby” – taniec.
Mój pomysł taki sobie, realizacja nie najładniejsza.. Aż wstyd, bo właśnie taniec to moje największe hobby! Pozwolę się jednak usprawiedliwić tym, że się spieszyłam podczas malowania, bo chwilę później miałam jechać na mój ukochany reggaeton :D


W rzeczywistości paznokcie nie wyglądają tak słabo, całość prezentuje się nawet fajnie :) Zdjęcie bez retuszu, ale za to pokatowane filtrami w GIMPie.
Na kciuku i w serduszkach lakier Lovely z serii Moulin Rouge. Bordowy ze złotym shimmerem. Ma zaskakująco dobre krycie, wystarczyłaby jedna średnia warstwa, ale wtedy jest za bardzo karminowy. Żeby wydobyć głębię koloru i całkowicie zakryć prześwitujące końcówki nałożyłam dwie warstwy.
Pozostałe wykorzystane lakiery to: czarny Miss Sporty, biały Sensique i biały Lovely, czarny liner z alphanailstylist i biały liner z Wibo. Na to Seche vite i świecący w UV Wibo Fluo Top.

Jeśli chcecie zobaczyć czym jest reggaeton odsyłam do angielskiej wikipedii po dokładny opis – skąd się wywodzi, jak jest odbierany, co to jest dembow i perreo. Reggaetonowi artyści których bardzo lubię to oczywiście Daddy Yankee, ale też Don Omaar, Tito El Bambino i wielu innych. Przykładowa choreografia pokazująca jak się tańczy do muzyki reggaetonu poniżej – nie chcę wrzucać filmików ze mną ani z instruktorami u których miałam przyjemność się uczyć, więc pokazuję po prostu jeden z moich ulubionych filmików z YT – jest dobrej jakości, Inga cudownie się rusza i fajnie widać wszystkie podstawowe elementy i styl, zarówno tańca jak i muzyki. 
Wiem, że wielu osobom reggaeton się bardzo nie podoba, budzi raczej mieszane uczucia, choćby z tego względu, że często jest agresywny i wulgarny. Ale dla mnie to najwspanialszy taniec – jest bardzo energetyczny i wyrazisty, mocny beat kieruje ruchem, a zamiast kroczków wszystko wyrażane jest ruchem całego ciała – nauka tego, choć trudna, jest dla mnie ogromna satysfakcjonująca. Do tego w jakiś sposób pociąga mnie ten prymitywizm ;) Tańcząc najlepiej się odstresowuję, po każdych zajęciach czuję się doskonale i jestem pełna energii :D Nie mogę nie wspomnieć, że mam cudowną instruktorkę i super grupę na zajęciach :D  Próbowałam na różnych warsztatach wielu stylów tanecznych, polubiłam też np. afro i brazylijską sambę, ale nic nie przebije reggaetonu :D

7 komentarzy:

Witaj serdecznie na blogu cienistość.pl! Znajdziesz tutaj mnóstwo inspiracji z oryginalnymi zdobieniami paznokci. Przygotowuję videotutoriale, tematyczne serie i przeglądy trendów. Mam nadzieję, że zostaniesz ze mną na dłużej :)