Bursztynowe paznokcie - inspiracja z gdańskiego Muzeum Bursztynu
Gdańsk słynie z bursztynu, to wręcz jego atrakcja turystyczna. Poza sklepami z biżuterią przy ulicy Mariackiej warto zwiedzić też Muzeum Bursztynu. Wystarczy godzina, aby przyjrzeć się zgromadzonym tam eksponatom. Niektóre naprawdę robią wrażenie! Tak samo jak klimat starej katowni, w której zgromadzone są te skarby. Niedawno byłam tam na wycieczce z moją kuzynką. Najbardziej spodobał mi się ten najcenniejszy okaz, inkluz z jaszczurką, jest niesamowity! Fantastycznie jest móc oglądać stworzonko sprzed milionów lat. Zainspirowało mnie to do przygotowania bursztynowego zdobienia paznokci. Eksponat z Muzeum Bursztynu.

  

Na paznokcie nałożyłam kolejno lakiery: złoty, żółty (dwie warstwy), kilka plam jasnopomarańczowego i brązowy. Za każdym razem czekałam chwilę, aż dana warstwa przeschnie. Płaskim pędzelkiem zanurzonym w acetonowym zmywaczu starłam wierzchnie warstwy lakieru. Jaszczurkę namalowałam przy pomocy farbki akrylowej. Dla pięknego błysku dołożyłam topcoat Poshe.

Jak Wam się podoba? To już moja druga praca na konkurs uPuszki. Tematem przewodnim moich inspiracji jest natura, wcześniej pokazywałam przepiórcze jajka ;) Mam nadzieję, że zdążę przygotować też trzecią pracę.
15 komentarzy:

 1. świetna koncepcja :) a pazurki wyglądają jak wyłożone masą bursztynową <3

  OdpowiedzUsuń
 2. Urocze - piękny kolor Ci wyszedł, no i ta jaszczura :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Super inspiracja, podobaj mi sie takie orginalne inspiracje :) powodzenia :)

  OdpowiedzUsuń
 4. genialny efekt! :d ja właśnie wczoraj wróciłam z Gdańska, ale niestety w muzeum bursztynów nie byłam:(

  OdpowiedzUsuń
 5. piękny efekt chętnie zobaczyłabym krok po kroku jak otrzymać taki efekt :)

  OdpowiedzUsuń
 6. chętnie przygotuję tutorial :) w przyszłym tygodniu powinnam dać radę.

  OdpowiedzUsuń
 7. wow, myślałam że to saran wrap. super to wygląda, bardzo pomysłowe! (ps. jestem za tutorialem! :))

  OdpowiedzUsuń
 8. Gdańsk (nie)skromnie mówiąc - jedno z najpiękniejszych miast Polski :D a Twoje paznokcie pięknie odzwierciedlają bursztyn :)))

  OdpowiedzUsuń
 9. wow, świetny ten bursztyn na pazurkach ^^

  OdpowiedzUsuń
 10. Nigdy nie słyszałam o tym muzeum, ale eksponat, który Cię zainspirował jest niesamowity! Mam nadzieję, że uda mi się je kiedyś odwiedzić i na własne oczy przekonać się o wszystkich atrakcjach :)

  OdpowiedzUsuń

Witaj serdecznie na blogu cienistość.pl! Znajdziesz tutaj mnóstwo inspiracji z oryginalnymi zdobieniami paznokci. Przygotowuję videotutoriale, tematyczne serie i przeglądy trendów. Mam nadzieję, że zostaniesz ze mną na dłużej :)