Tutorial: wiosenne kwiatki


Podobały się Wam wiosenne kwiatki inspirowane wzorem z zestawu do parzenia herbaty? Przygotowałam krótką instrukcję wykonania tego prostego zdobienia :)
 


Wykonałam kilka wersji kolorystycznych, nieco odmiennych od oryginału. Nie wszystkie wyglądają dobrze, ale w sumie to był tylko eksperyment. Jak widzicie dobór kolorów w zasadzie jest dowolny.
Technika malowania bardzo w moim stylu – niedokładnie, chaotycznie i byle jak ;) precyzja nie jest potrzebna.
Na niektóre paznokcie można zamiast wzorku nałożyć brokat w pasujących kolorach. Ja użyłam fantastycznego Golden Rose Jolly Jewels nr 115.


Czego potrzebujesz:
- lakier bazowy – biały lub kremowy
- dwa odcienie zieleni, np. jasny i chłodny
- dwa kolory dla kwiatków, np. jasny i ciemny róż
- kontrastowy kolor do kropeczek w środku kwiatków
- cienki pędzelek bądź sonda do zdobień lub podobne narzędzie
- baza pod lakier i nawierzchniowy topKrok 1.
Kładziemy bazę i biały/kremowy lakier. Oryginalnie wykorzystałam biały Golden Rose Paris nr 04, dwie warstwy, ale można sięgnąć po dowolny jasny lakier.Krok 2.
Malujemy listki i łodyżki dwoma różnymi odcieniami zieleni. Niech to będą raczej nieregularne kreski, plamki i kropki niż precyzyjnie namalowane elementy. Za pierwszym razem wybrałam miętowy i limonkowy.Krok 3.
Dwoma odcieniami wybranego koloru w pobliżu zielonych listków malujemy kwiatki – składają się z prostych, nieregularnych kreseczek, kropek i plamek. Kolory mogą się na siebie nakładać.
Oryginalnie był to ciemny róż i jasny różowo-żółty lakier termiczny.Krok 4.
Na środek kwiatowych plamek dokładamy parę malutkich kropeczek kontrastowego koloru. Oryginalnie był to niebieski. Nakładamy top (ostrożnie, gdy wszystko choć trochę podeschnie, aby nie rozmazać wzoru) i gotowe! :)
Spróbujecie? Dajcie znać, jak Wam wyszło :D


7 komentarzy:

Witaj serdecznie na blogu cienistość.pl! Znajdziesz tutaj mnóstwo inspiracji z oryginalnymi zdobieniami paznokci. Przygotowuję videotutoriale, tematyczne serie i przeglądy trendów. Mam nadzieję, że zostaniesz ze mną na dłużej :)