Dlaczego zmieniłam system komentarzy na Disqus?


Zmian na blogu ciąg dalszy, w tym jedna dosyć istotna – rezygnuję ze standardowych bloggerowych komentarzy na rzecz systemu Disqus. Będę się tłumaczyć dlaczego – może dzięki temu Was też ta opcja zainteresuje.
Nie mam nic do zwykłych formularzy bloggera, są spoko, ale brakuje im paru rzeczy, przez co w mojej opinii przegrywają z Disqusem. Zwróciłam uwagę na następujące zalety:
- Powiadomienia o odpowiedzi. Jeny, jak mi tego brakuje na blogspocie! Jeśli chcę wiedzieć, co mi ktoś odpisze, to muszę później, nierzadko po parę razy, wracać do komentowanego posta. Zazwyczaj zapominam co gdzie napisałam, a trzymanie otwartych zakładek i odświeżanie ich co jakiś czas jest wkurzające i bez sensu. To ogólnie zabija dyskusję. A panel profilowy w Disqus jest mega wygodny i pomocny, można też dostawać wybrane powiadomienia na maila. I dlatego bardzo bym chciała, aby ten system pojawił się też na wszystkich obserwowanych przeze mnie blogach ;)
- Uniwersalność – jedno konto (zadziała disqus/Google+/Twitter/Facebook) i można komentować na wielu blogach na wszystkich platformach, tym bardziej, że Disqus staje się coraz bardziej popularny.
- Można dawać punkty komentarzom wskazując te najlepsze. Może i nie jest to szczególnie istotne, ale fajne ;)

A dlaczego by nie wybrać w sumie komentarzy poprzez Facebooka? Ponieważ nie zapewnia anonimowości, a nie wszyscy lubią podpisywać się wszędzie nazwiskiem. Za to w Disqus nasze konto może być odseparowane od prywatnych profili i co najważniejsze – można komentować jako gość (choć trzeba podać maila).

W archiwalnych postach z powodu zmian zrobił się burdel i pomieszała się kolejność komentarzy pod notką, ale ogólnie wszystko już powinno być ok. Macie konto na Disqus? Lubicie?

Drogi Czytelniku! Jeżeli komentujesz na moim blogu, to możesz być pewien, że Cię kojarzę. Jeżeli w Disqus masz inny pseudonim, to przedstaw się proszę, żebym wiedziała kto jest kim :)

PS. Dołączyłam do projektu Hexxany „Kosmetyczne skarby”, w którym będę pokazywać moją kolekcję kosmetyków kolorowych, baner możecie znaleźć w pasku bocznym. Zapraszam Was też do udziału! [szczegóły]

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Witaj serdecznie na blogu cienistość.pl! Znajdziesz tutaj mnóstwo inspiracji z oryginalnymi zdobieniami paznokci. Przygotowuję videotutoriale, tematyczne serie i przeglądy trendów. Mam nadzieję, że zostaniesz ze mną na dłużej :)