Lata 40 - mój pomysł na vintage look

Mój pomysł na stylizację na imprezę w klimacie lat 40. 

Niestety nie ogarnełam i nie zrobiłam zdjęć w domu, a na imprezie już średnio było jak, więc przygotowując tego psota mogłam pracować tylko na jednej, nienajlepszej fotce na szybko cyknietej w lutrze w ciemnym przedpokoju. Na pocieszenie przygotowałam cieniste grafiki ze wskazówkami.

Paznokcie, czyli sprawa dla nas najważniejsza. Z trendu z niepomalowanymi końcówkami zrezygnowałam, choć doceniam praktyczność tego rozwiązania – do fabryki broni w sam raz. Half moon jednak musi być, choć nie był obowiązkowy. Postawiłam na czerwień (China Glaze Roguish Red), ale to nie był jedyny popularny w latach 40 kolor.Makijaż – co tu dużo pisać, odsyłam do fenomenalnego tutorialu Sabriny [klik]. Jej seria „Historically Acurate Makeup” jest świetna.
Fryzury na mojej fotce za bardzo nie widać, ale popracowałam nad bardziej zdefiniowanym skrętem włosów i podpiełam kilka pasm tworząc efektowny zawijas na czubku głowy.


Strasznie długo zastanawiałam się nad strojem, ostatecznie wybrałam to, co nosiły zwyczajne kobiety w tamtych czasach – spódnica do kolan + koszula. Generalnie w tamtych czasach z powodu wojny królowały przeróbki, kreatywność w wykorzystywaniu tego co jest. Ważne jest podkreślenie talii.


Świetnie się bawiłam obmyślając ten strój, historia mody i makijażu jest naprawdę fascynująca. Ogromnie podoba mi się styl vintage, pin-up, czerpanie z mody i technik makijażu lat 40, 50 i 60. Ale zamiast wiernie odwzorowywać, stwierdziłam że bardziej podoba mi się szukanie inspiracji i uzupełnianie w ten sposób współczesnych strojów. Mimo iż doceniam jak cudownie kobiecy był ówczesny styl, wolę dobrać sobie coś z aktualnych trendów i ewentualnie uzupełniać stylizację jakimiś retro akcentami.
A jak Wy odnosicie się do stylu vintage?

Jeśli chcecie więcej wiedzieć co czytam, co oglądam i ogólnie - co robię, to polubcie mnie na facebooku. Jeśli podobał Wam się ten post i chcecie więcej - kliknijcie mnie na bloglovin!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Witaj serdecznie na blogu cienistość.pl! Znajdziesz tutaj mnóstwo inspiracji z oryginalnymi zdobieniami paznokci. Przygotowuję videotutoriale, tematyczne serie i przeglądy trendów. Mam nadzieję, że zostaniesz ze mną na dłużej :)