Jak bloguję? 11 pytań i odpowiedzi


Niedawno Fra-line z bloga Francja Elegancja nominowała mnie w zabawie „Blog Lebstier Award”. Przygotowała naprawdę ciekawe pytania dotyczące blogowania, z przyjemnością na nie odpowiem i przy okazji opowiem Wam trochę o sobie i o moich przemyśleniach w kontekście tworzenia Cienistości ;)


1. Co skłoniło Cię do założenia bloga?
2. Dlaczego wybrałaś właśnie taką tematyke?
Jakieś 3 lata temu zainteresowałam się (wreszcie!) makijażem i malowaniem paznokci. Ponieważ jestem kreatywna i lubię kombinować z różnymi technikami plastycznymi, szybko zaczęłam eksperymentować z wzorkami na paznokciach. W ten sposób odkryłam blogi, zaczęłam tworzyć różne zdobienia. I zapragnęłam dołączyć do społeczności lakieromaniaczek, brać udział w ich wyzwaniach i projektach oraz móc pokazywać innym swoje paznokcie.

3. Czy to Twój pierwszy blog?
Nie, jakiś czas wcześniej założyłam fotobloga na hasło dla przyjaciół, którzy wyjechali za granicę i z którymi miałam ograniczony kontakt. Zawsze lubiłam robić zdjęcia, więc chętnie wrzucałam tam różne foty i pisałam co tam u mnie. To był taki pamiętnikowo-podróżniczy blog w sumie ;)

Było tam trochę zabawy fotografią, 

standardowo królowały ujęcia przyrody i tryb macro

oraz takie niby-artystyczne obrazki.

 Ale najwięcej było zdjęć z moich leśnych spacerów...


...i z podróży :)

Te zdjęcia, w trochę większym formacie, możecie też obejrzeć na facebooku - zapraszam!

4. Co myślisz na temat współprac blogerek z różnymi firmami oraz reklam?
Uważam, że to super sprawa i gorąco popieram tak długo, jak współpraca jest zgodna z zasadami etyki i regułą win-win-win (wszyscy korzystają).

5. Post, z którego jesteś najbardziej dumna lub najbliższy Twemu sercu.
Trudno mi taki wybrać, jestem dumna przede wszystkim z bloga jako całości. Może konkursowa galeria kocich zdobień paznokci? Jest dla mnie ważna, bo 1. to w końcu koty, 2. jest mi super miło, że tyle osób chciało wziąć udział w konkursie, włożyło w to tyle serca i wysiłku i cieszę się, że wspólnie udało nam się stworzyć coś fantastycznego.

6. Czy spotkały Cię kiedyś jakieś negatywne doświaczenia związane z blogiem?
W sumie nie, pomijając bezsensowne komentarze, które jednak pojawiają się super rzadko, moje blogowanie to jednak jedno wielkie pasmo pozytywnych wydarzeń :D

7. Czy pisanie postów wprowadziło jakieś szczególne zmiany w Twoim życiu?
Na pewno zmieniło mój sposób myślenia, ponieważ chyba tylko o moim Ukochanym i jedzeniu myślę więcej, niż o blogu. Plany na posty siedzą w mojej głowie praktycznie cały czas. No i blogznacząco wpływa na ilość wolnego czasu oraz planowanie i organizację pracy. Wbrew pozorom przygotowanie nawet najprostszego posta potrafi zabrać kilka godzin.

8. O czym nigdy nie napisałabyś posta?
Jeśli chodzi o ogólną tematykę, to się bardzo zmienia, więc moja odpowiedź mogłaby być za jakiś czas nieaktualna. Ale na pewno nie chciałabym publikować niczego związanego z niektórymi elementami mojego życia prywatnego, np. nie chcę w to wciągać moich bliskich. Nie wyobrażam sobie też okłamywać bądź oszukiwać czytelników.

9. O czym najbardziej lubisz pisać?
To oczywiste, o paznokciach i lakierach :D

10. Czy znalałaś w blogosferze autorki/autorów, którzy wywarli na Tobie szczególne wrażenie?
Jasne! Podziwiam wielu blogerów za sukces, który osiągneli, talent, zdolności, twórczość i wiele innych cech. Największy szacun ode mnie dostają: Michał z „Jak oszczędzać pieniądze”, Tamit24 z FallinnaiLove, Paweł Opydo z Zombie Samurai, Beata z Kosmetyczne Ewalucje, Marta z riennahera i wiele innych osób. Blogerzy są wspaniali :D

11. Czy gdyby osoba, której szczerze nie znosisz prowadziła poczytnego bloga, śledziłabyś go?
Nie ma osoby której szczerze nie znoszę, zazwyczaj jeśli ktoś mi podpadnie, to tą osobę olewam. I jeśli jej blog też by mi nie pasował, to nie marnowałabym czasu na jego czytanie.

Chciałabym serdecznie podziękować Fra-line za wyróżnienie, jest mi niezmiernie miło. A Was zapraszam najej bloga, znajdziecie tam między innymi dużo fajnych zdobien paznokci, np. fantastyczne zdobienie inspirowanemeksykańskim Halloween, warto zobaczyć :)

Standardowa formułka z zasadami zabawy „Blog Liebster Award”:
"Nominacja do Liebster Blog Award jest otrzymywana od innego blogera w ramach uznania za “dobrze wykonaną robotę”. Jest przyznawana blogerom o mniejszej liczbie obserwatorów więc daje możliwość ich rozpowszechnienia. Po odebraniu nagrody należy odpowiedzieć na 11 pytań otrzymanych od osoby, która Cię nominowała. Następnie Ty nominujesz 11 osób (informujesz je o tym) oraz zadajesz im 11 pytań. Nie wolno nominować bloga, który Cię nominował."

I moje pytania:
 1. Czy lubisz zdobienia paznokci? Jakie podobają Ci się najbardziej?
 2. Jakie są Twoje kosmetyczne hity wszech czasów i ulubieńce godne polecenia?
 3. Kiedy najcześciej czytasz blogi i jak to wygląda? Siadasz wieczorem z kubkiem herbaty przy komputerze czy może przeglądasz posty na komórce siedząc w autobusie? ;)
 4. Jakie blogi najchętniej czytasz? Które z nich są Twoimi ulubionymi?
 5. Czy kupujesz coś pod wpływem blogów i vlogów?
 6. Jak często inspirujesz się postami DIY i robisz coś sam/a w domu?
 7. Jakie posty blogowe czytasz najchętniej? Jaka kategoria najbardziej Cię interesuje?
 8. Jaki jest Twój ulubiony sport? Jaki rodzaj aktywności fizycznej najbardziej Ci odpowiada?
 9. Czy lubisz gry komputerowe?
 10. Czy lubisz robić zdjęcia? Jak często sięgasz po aparat i czy korzystasz z jakichś programów graficznych?
 11. Czy jesteś kociarą? ;)

Nominuję do udziału w zabawie dziewczyny z blogów:
Ale jeżeli ktoś z Was też chciałby wziąć udział w zabawie, to serdecznie zapraszam, czujcie się nominowani! Można także odpowiedzieć na te lub inne pytania w nowopowstałej Księdze Gości, do czego szczerze zachęcam!
Pozwoliłam sobie też przgotować nowy baner, mam nadzieję, że Wam się podoba? Jakby co oryginalny obrazek znajdziecie też na stronie Francji Elegancji.


Może macie jeszcze jakieś pytania dotyczące blogowania? Jeżeli tak, to nie wahajcie się ich zadawać! Pamiętajcie, że jeżeli chcecie, to możecie mnie o coś zapytać także poprzez serwis ask.fm, to fajna opcja, jeśli np. chcecie pozostać anonimowi. 

Jeśli chcesz więcej wiedzieć jak maluję paznokcie, co mnie interesuje i ogólnie - co robię, to polub mnie na facebooku. Jeśli podobał Ci się ten post i chcesz więcej - kliknijcie mnie na bloglovin! Możesz też skorzystać z ikonek poniżej i udostępnić tego posta swoim znajomym, będę wdzięczna. 
Dzięki, że jesteś ze mną!
theCieniu   

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Witaj serdecznie na blogu cienistość.pl! Znajdziesz tutaj mnóstwo inspiracji z oryginalnymi zdobieniami paznokci. Przygotowuję videotutoriale, tematyczne serie i przeglądy trendów. Mam nadzieję, że zostaniesz ze mną na dłużej :)