Z pasji do biotechnologii i z pasji do stemplowania

Kolory to chemia i fizyka. To związki chemiczne, których struktura sprawia, że odbijają poszczególne fale świetlne. Odbite fotony światła trafiają do komórek receptorowych oka, dzięki widzimy te sygnały w postaci barw. Pobaw się ze mną w naukowca i namaluj kolorowe laboratorium na paznokciach!Tydzień drugi wyzwania organizowanego przez RedRogue. Moja propozycja to chemiczna kolorowanka na dwa sposoby. Na początek schematy cząsteczek z płytki MoYou London Scholar 03. Tło do stemplowania to subtelny, frenchowy gradient – biały lakier na końcach paznokci tworzy chmurkę przypominającą opary znad wrzącej mieszaniny chemicznej i nadaje klimatu całemu zdobieniu. Tutaj kolor nakładałam bezpośrednio na paznokciu. W ruch poszły cienki pędzelek do zdobień i lakiery o moich ulubionych odcieniach – pomarańczowy „Żar Tropików” i niebieski „Daleko do Sopotu?” Colour Alike, fioletowy Lovely oraz żółto-zielony „Electric Pineapple” China Glaze”.


Czas na wyposażenie laboratorium! Z kolbki z magiczną mieszaniną zrobiłam paznokciową naklejkę. Część wzoru po odbiciu na stemplu zmyłam zmywaczem, aby zrobić więcej miesca na kolorową miksturę. Pokolorowałam wzór, korzystając z tych samych lakierów co przy cząsteczkach. Naklejkę utrwaliłam bezbarwnym lakierem, poczekałam aż podeschnie i delikatnie przeniosłam na paznokieć. Zmywacz, topcoat i gotowe!Wysyłam to zdobienie na konkurs B. Loves Plates. Będzie trzymać za mnie kciuku?To gdzie moja Nagroda Nobla?Jeśli chcesz więcej wiedzieć jak maluję paznokcie, czym się inspiruję i co robię w pracy, to polub mnie na facebooku i zaobserwuj na instagramie lub Snapchacie @theCieniu. Jeśli podobał Ci się ten post i chcesz więcej - kliknijcie mnie na bloglovin
Pokaż mi, że Ci się podobało i pomóż mi dotrzeć do innych udostępniając tego posta, będzie mi bardzo miło.
Dzięki, że jesteś ze mną!
theCieniu

1 komentarz:

  1. Baaaardzo bardzo bardzo podoba mi się to zdobienie! I post, pokazuję Twoją pasje ♥
    Cały czas się nim zachwycam :)

    OdpowiedzUsuń

Witaj serdecznie na blogu cienistość.pl! Znajdziesz tutaj mnóstwo inspiracji z oryginalnymi zdobieniami paznokci. Przygotowuję videotutoriale, tematyczne serie i przeglądy trendów. Mam nadzieję, że zostaniesz ze mną na dłużej :)