Tęczowe stemple na paznokciach w stylu folk + tutorial

Dwa zdobienia paznokci, wielokolorowe stemple, obrazkowy tutorial. Motywy ludowe jak z pisanek w dwóch odsłonach kolorystycznych – wiosennie i wakacyjnie. Zapraszam!


Zdobienie #1
Wiosenna paleta kolorów – słoneczny żółty Konad, soczysty zielony Colour Alike „Na polu” i turkusowy niebieski Colour Alike „Daleko do Sopotu?”. Zamiast klasycznego białego tła wybrałam ocieplający całość odcień kości słoniowej OPI „My Vampire Is Buff”. Wyszło radośnie i pozytywnie :)


Zdobienie #2
Propozycja na wakacje – gorący czerwony, marinistyczny niebieski Konad oraz iskrzący fiolet Colour Alike „Jeżyce”. Do tego niesamowity lakier jako baza – Orly „Au Champagne”, zmrożona, złamana biel o satynowym wykończeniu rozświetlana delikatnymi błyskami drobinek. Cudo! Całość nabrała nieco chłodnego, ale energetycznego wyrazu. Ta wersja podoba mi się bardziej niż poprzednia, a Wam?


Płytka MoYou London z kolekcji „Festive” nr 24 jest fantastyczna! Wzorki są urocze, świetnie wyglądają i doskonale się odbijają. Żałuję tylko, że jednak nie wzielam mniejszego rozmiaru, w tym wypadku stemple lepiej by wyglądały.  


Jak zrobić wielokolorowe stemple?
To proste! Wystarczy nałożyć kilka kolorów jednocześnie na wzorek. Wskazówki:
  • przygotuj wszystkie potrzebne rzeczy, odkręć buteleczki lakierów – szybkie i sprawne działanie jest kluczem do sukcesu;
  • zacznij od nakładania na płytkę lakieru, który jest najrzadszy, a ten najgęstszy zostaw na koniec- dzięki temu nic nie zaschnie i wzorek równo się odbije;
  • im dłuższe paznokcie, tym więcej kolorów się zmieści.
Myślę, że obrazek wyjaśnia wszystko. Spróbujecie? :)
Inne moje zdobienia wykonane tą technika zobaczycie klikając tu i tutaj ;)
Niniejszym postem kończę krótką blogową przerwę – wreszcie uporałam się z pilnymi zadaniami i nadrabiam zaległości w projekcie „Stemplowej Maniaczki” u RedRogue. Jutro spodziewajcie się kolejnego posta, zapraszam Was na podróż w tropiki! ;)  

Jeśli chcesz więcej wiedzieć jak maluję paznokcie i jakich lakierów używam to szukaj mnie na facebooku Cienistość i na instagramie. 
Krótkie tutoriale foto-video publikuję też na Snapchacie @theCieniu.
Podoba Ci się to zdobienie? Pomóż mi dotrzeć z nim do innych udostępniając tego posta!
Dzięki, że jesteś ze mną!
theCieniu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Witaj serdecznie na blogu cienistość.pl! Znajdziesz tutaj mnóstwo inspiracji z oryginalnymi zdobieniami paznokci. Przygotowuję videotutoriale, tematyczne serie i przeglądy trendów. Mam nadzieję, że zostaniesz ze mną na dłużej :)