Inspiracje ze Szwecji w zdobieniu paznokci – 4 szwedzkie wzory z moich podróży

 


Z podroży można przywozić pamiątki. Najbardziej lubię jedzenie oraz ubrania, które potem przypominają mi miłe chwile na wakacjach i pozwalają jeszcze na chwilę przywołać wrażenia z urlopu. Z podróży można też przywieść inspiracje. Przyjemnie jest chłonąć kulturę innego kraju lub regionu, studiować jej motywy, kontemplować cechy charakterystyczne. A wszystko to przekuć w swojej głowie na... nowe wzory i pomysły na zdobienia paznokci.

W minione wakacje zwiedzałam środkową Szwecję. Swoje wrażenia z podroży chciałabym przedstawić Wam na dwa sposoby. Na moim lifestylowym blogu paulinaweiher.pl od dzisiaj startuje cykl wpisów z klasyczną relacją z podróży (klik). Natomiast tutaj przygotowałam dla Was serię zdobień paznokci inspirowanych motywami ze Szwecji. To post szczególny, bo jego zamysł powstał ponad pół roku temu. Tak się zaangażowałam w przygotowania i stworzyłam tyle wzorów, że dla lepszej prezentacji podzieliłam całość na dwa wpisy. Kolejny już niedługo!


Moje inspiracje ze Szwecji 


Muszę przyznać, że takie zwiedzanie, gdy jestem skupiona na wyszukiwaniu inspiracji sprawia, że więcej dostrzegam, więcej fajnych rzeczy wynajduję i lepiej poznaję dane miejsce. Starałam się uniknąć tych najbardziej oczywistych skojarzeń ze Szwecją, jak flaga, złota korona czy IKEA ;) Za to zastanawiałam się nad własnymi, subiektywnymi wrażeniami, nad tym, co mi się podobało oraz co może składać się na fajny i oryginalny wzór.

  
Kto oglądal serial "Vikings"?
Gradient lakierami Rimmel super gel "Blue babe" oraz "Punk rock" oraz wzorki malowane farbką akrylową :)

Wikingowie

Tego motywu nie mogło zabraknąc! Będąc niedawno w Szwecji oglądałam ostatnie odcinki serialu „Vikings”, w wakacje zwiedziłam muzeum Gamla Uppsala, a do tego w wielu miejscach obserwowałam imponujące kamienie runiczne. Pomysłów na wzory wikingów mam mnówsto, ale ostatecznie skopiowałam nadruk z koszulki, którą wypatrzyłam w sklepie z pamiątkami w Sztokholmie. Dzielna dziewczyna wiking i jej runiczny stwór!

To w sumie bardziej jak wzór celtów niż wikingów, a przynajmniej tak mi się kojarzy. Ale w sumie nie znam się na tym ;)
Śliczny wzór z płytki B. Loves Plates "Classy and Chic"

A co dinozaury mają wspólnego ze Szwecją? ;)

Dinozaury z Muzeum Ewolucji z Uppsali

Spełnione marzenie z dzieciństwa – wizyta w muzeum z dinozaurami. Biegałam jak szalona od jednej gabloty do drugiej i nie mogłam się nacieszyć! A to wszystko w Muzeum Ewolucji w Uppsali, które zrobiło na mnie ogromne wrażenie. Prehistoryczne gady musiały wyglądać naprawdę majestatycznie i pieknie! Natomiast moje dinozaury na paznokciach są kolorowe i komiksowe, nawiązują do dziecięcych wzorów.

Kolory w sam raz na wakacje :) Konik z Dalarna

Jednym z symboli Szwecji i często kupowaną pamiątką jest konik z Dalarna (Dalahäst). Kiedyś była to klasyczna zabawka dla dzieci (wg legend mialy odstraszać złe duchy!), teraz to szeroko rozpoznawa figurka. Drewniany, ręcznie robiony konik najczęściej jest czerwony, ale można też spoktać inne wersje kolorystyczne. Zwracającym uwagę elementem jest charakterystycznie malowana uprząż oraz siodło. Na razie jeszcze nie kupiłam swojego konika Dala, ale zrobiłam jego rysunek oraz oczywiście zdobienie paznokci, malowane jeszcze w Szwecji :)
W Sztokholmie jest muzeum koników Dalahast, ale niestety dowiedziałam się o tym niedawno i nie miałam okazji tego miejsca odwiedzić. Mam nadzieję, że uda mi się to nadrobić przy następnej okazji. 

Kartka z mojego szkicownika - rysunek cienkopisami i Promarkerami. Więcej moich bazgrołów na Instagramie @paulinaweiher. Ćwiczenie klasycznego rysowania pomaga w lepszym malowaniu wzorów na paznokciach!

Jak widzicie, wrociłam po trzytygodniowej przerwie. Tęskniliście? Bo ja bardzo, bardzo! O rany, jak tęskniłam! Nie dałam rady niestety być w pełni aktywna w blogosferze ostatnio, ponieważ organizowałam super urodziny mojego Męża i pochłonęło to mnóstwo czasu i pracy. Obie imprezy się udały, wszyscy byli zadowoleni, a ja mam wreszcie więcej wolnego, aby zajmować się blogowaniem :) Nawet nie wiecie jak się cieszę, że mogę spowrotem coś dla Was publikować :) Tym bardziej, że mam naszykowane kilka fajnych artykułów i ciekawych zdobień paznokci. Nie mogę się doczekać, aż je Wam pokażę!


Lubię takie kamienie ;)


Jakie macie plany na tegoroczne wakacje? Może zainteresuje Was wyjazd do Szwecji? :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Witaj serdecznie na blogu cienistość.pl! Znajdziesz tutaj mnóstwo inspiracji z oryginalnymi zdobieniami paznokci. Przygotowuję videotutoriale, tematyczne serie i przeglądy trendów. Mam nadzieję, że zostaniesz ze mną na dłużej :)