Moim zdaniem trendy w kategorii „lakier do paznokci” na najbliższy sezon w tym roku wyznacza Colour Alike. Wypuścili na jesień tyle przepięknych kolorów, o wykończeniu holograficznym jak i duchoromowym, że ciężko nadążyć. Sama długo nie mogłam się połapać wśród tylu propozycji. Dla ułatwienia, przygotowałam dla Was małe porównanie, dzięki któremu łatwiej będzie się zdecydować, który lakier wybrać.

Lakiery Colour Alike nr 535 i 536 w buteleczkach wyglądają prawie identycznie. Nawet na paznokciu trudno je odróżnić – oba mają piękny złotawy poblask. Ale 535 jest ciemniejszy i bardziej fioletowy, natomiast 537 bardziej różowy. W wersji holograficznej kolory stają się odrobinę chłodniejsze i przygaszone, ale to wciąż ciepłe barwy.

Te duochromy są podobne do Miss Sporty Metal Flip. MS 040 jest podobny do CA 535, ale jego fiolet jest jaśniejszy, mniej nasycony. Natomiast MS 050 jest bardziej złoty niż CA 536. Różnice są, ale w sumie niewielkie.

Z koleji Colour Alike 537 to zupełnie inny kolor. Nie ma w nim różu ani fioletu, za to złoto ma zielony, metaliczny odcień. Wersja holograficzna zachowuje się podobnie jak pozostałe z tej serii. Do porównania dorzuciłam Catrice „Genious in the Bottle”. Nie jest już w sprzedaży, ale kiedyś był popularny i jeżeli macie go w swoich zbiorach, to może być traktowany jako punkt odniesienia. Lakier Catrice jest podobny, ale ma w sobie więcej koloru starego złota. 

W lakierach CA efekt duochromowy jest w sumie słaby. Ale lakiery bardzo wyraźnie zmieniają kolor w przejściu ze słońca do cienia, aż szkoda, że zdjęcia tego nie oddają.
535 – ciemny fiolet vs. złoty brąz
536 – zgaszony róż vs. złoty brąz
537 – metaliczna zieleń vs. stare złoto
Efekt holograficzny jest widoczny tylko w słońcu.

Uchwycić to wszystko na zdjęciach to jakaś masakra. Polecam mimo wszystko przed zakupem zajrzeć też na inne blogi, bo mimo starań u mnie 100% zgodności z rzeczywistością nie ma. Kapryśne te lakiery. Ale przepiękne i warte uwagi. 
Macie któryś z tych lakierów? A może planujecie kupić?
Interesowało by Was takie porównanie holograficznych fioletów Colour Alike?