Wyobraź sobie wiosnę. Na tę myśl w mojej głowie pojawiają się kolorowe kwiaty, widzę, jak las budzi się do życia i czuję zapach świeżej ziemi po deszczu. Niestety, za oknami wciąż szaro i ponuro. A może by tak wiosnę przywołać?

Wiecie, jaka jest moja ulubiona bajka z dzieciństwa? Bambi ♥ Do teraz zachwycam się jej częścią wizualną, ogromnie podoba mi się styl rysunku tego filmu Disneya. Urocze, pozytywne, śliczne, estetyczne. Emanacja wiosny, las budzący się do życia, cudo! Chciałam małą cząstkę tego obrazu wykreować w mojej burej codzienności, uchwycić choć na parę dni i zabrać ze sobą. Ten słodki jelonek przyniósł mi pozytywną energię i sprawił, że zaczynam dostrzegać wyczekiwaną wiosnę. Czai się wciąż na granicy widzialności, ale łowię jej zalotne spojrzenia wśród przebiśniegów, przesyła mi wiadomość poprzez śpiew ptaków i coraz cieplejszy wiatr w nocy.
Zapraszam jelonka Bambi na łąkę. Z radosną energią, stukając raciczkami wybiega z zagajnika i staje wśród wiosennych kwiatów. Opromienia go holograficzny blask pastelowo-fioletowej „Lilianki”. Machnięciem pędzelka przywołuje słodki uśmiech, akrylowa biel przynosi wesołe błyski w oku, a z buteleczek rozlewają się kolorowe kwiaty. Gotowe!

Taki ten obraz wiosny poetycki, ale jej głownym znakiej rozpoznawczym są tak naprawdę kłaki kociej sierści, jakie Bułka roznosi po mieszkaniu przy okazji zmiany futerka na lżejsze. Czyżby czas wyciągnąć odkurzacz i zabrać się za wiosenne porządki? A jak Wy przywołujecie i witacie wiosnę?

Początkowo Bambi miał mnie reprezentować u Sabi w projekcie „Nailart” (tydzień „Icon”), ale wygląda tak cudnie i jestem z niego tak zadowolona, ze postanowiłam zgłosić go do konkursu Kasi „Przywołaj wiosnę” (więcej szczegółów na jej blogu „Pretty Nails”). Kto będzie mi kibicował? 😉

I galeria prac konkursowych dziewczyn: 

Jeśli chcesz wiedzieć więcej, co mnie łączy z jelonkiem Bambi jak go malowałam i jak się wspólnie prezentowaliśmy, to polub mnie na facebooku i zaobserwuj na instagramie. Jeśli podobał Ci się ten post i chcesz więcej – kliknijcie mnie na bloglovin
Pokaż mi, że Ci się podobało i pomóż mi dotrzeć do innych udostępniając tego posta, będzie mi bardzo miło.
Dzięki, że jesteś ze mną!
theCieniu