Analizując pierwsze wyniki blogowej ankiety odkryłam, że dużo z Was uwielbia stemplowanie paznokci! Dlatego dzisiejszy post kręci się właśnie wokół tego tematu. Na warsztat wyciągam dwie płytki do stempli z Aliekspress – „HK-01” oraz „HK-06”.

Po raz pierwszy zobaczyłam te płytki na blogu Kunnelakk i z miejsca trafiły na moją wishlistę. Bardzo wpasowują się w mój gust – uwielbiam leśne zwierzaki, liście i tropikalne kwiaty. Mocno kojarzą mi się z płytkami MoYou London z serii „Enchanted” i „Tropikal”. Trochę będę na to kręcić nosem, bo nie wiadomo czy to inspiracja czy ściąganie wzorów. Ale z drugiej strony to moje ulubione serie, więc nie mogłam się powstrzymać i kliknęłam „kupuję”.
Z tego co zauważyłam, nie tylko mnie te płytki urzekły i kilka innych dziewczyn też je kupiło. Nie ma co się dziwić – jakościowo są całkiem niezłe, mają śliczne, dziewczęce wzorki i są bardzo tanie.
„HK-01” – zaczarowane zwierzątka
Czyż te wzorki nie są urocze?! Szkoda tylko, że są takie ogromne – maja wymiary 21×18 mm. Jak dla mnie to niestety za dużo, przez co w moim odczuciu sporo tracą. Mogłabym je sobie w poprzek stemplować, a i tak byłby spory margines 😉 W rezultacie często ją oglądałam, bo taka ładna, ale w sumie to długo nie miałam pomysłu, jak jej użyć.
Zaczęłam od najprostszego wzoru w kwiatki, który dobrze wygląda bez względu na rozmiar paznokci. W moim odczuciu jednak słabo mi to wyszło, a ten pomysł dodania zielonych motylków był nadzwyczaj słaby. Na pewno zrobię jeszcze jedno podejście do tego wzory, bo jest zbyt piękny, żeby się tak marnował w takim przeciętnym zdobieniu.
Za drugim razem poszło mi dużo lepiej. Do tła zrobionego metodą „dry marble” [tutorial na Facebooku] miałam dorzucić tylko pawie. Ale stwierdziłam w ostatniej chwili, że pokombinuję inaczej. Przy pomocy przezroczystego stempla wykorzystałam małe fragmenty wzorków – strzałki i kwiatuszki. Moim zdaniem wygląda to ekstra! Bardzo mi się podobało 🙂 I fajnie, że da się taki mały kawałek odbić i precyzyjnie przenieść.
„HK-06” – gorąca Afryka
Płytka idealna na wakacje! Tutaj z kolei wzory są niewielkie, zaledwie 15×12 mm. Paznokieć kciuka mam na to minimalnie za duży, ale tak poza tym dla mnie jest ok. Wzory są bardzo różnorodne – afrykańska sawanna z dzikimi zwierzętami, tropikalne kwiaty i ptaki, piórka, motywy folkowe i azteckie, leśne stworzenia. Wszystkie wzorki mi się podobają! Dlatego też zrobiłam więcej zdobień z wykorzystaniem tej płytki niż w przypadku jej poprzedniczki.
Azteckie pisanki i folkową kurę pokazywałam już w wielkanocnym wpisie. Te azteckie wzory to właściwie jedyne, które się słabo odbijają, a poza tym to obie płytki śmigają bez zarzutu.
Tropikalne kwiaty i ptaki idealnie pasują na gorący festiwal taneczny! Z wykorzystaniem tych wzorów przygotowałam zdobienie inspirowane logiem „Tirate un Paso”. Mój reggaetonowy filmik z tutorialem znajdziecie na YouTube.
Już robiłam kiedyś podobne zrobienia, ale uwielbiam je – tęczowe, gradientowe tło, holograficzny pyłek i czarne, tropikalne wzory. Kwintesencja wakacji 😀
  
A tu coś bardziej subtelnego. Połączyłam iskrzące, ogniście pomarańczowe tło z różowymi piórkami. Od początku planowałam nosić to zdobienie w matowym wykończeniu, aby podkreślić kontrast między lakierem z drobinkami a kremowym stemplem. Ale tutaj pokazuję obie wersje. Wyszło moim zdaniem bardzo fajnie – pierzasty deseń i grę kolorów widać z bliska, natomiast z daleka barwy się mieszały tworząc piękny, wielowymiarowy koral.

I na koniec coś specjalnego – moje „Twin Mani” z Trii! Wybrałam afrykański wzór, a Trii wybrała kolory. Wyszło pięknie, kojarzy mi się z chłodnym świtem na gorącej sawannie! Do swojej wersji dorzuciłam czarno-przezroczysty termiczny top Bow. Zmiana barwy dodatkowo podkręciła klimat przejścia między ciemną nocą, a świetlistym porankiem. W wersji „zimnej” kontury zwierząt były ledwo widoczne na rozgwieżdżonym holograficznymi drobinkami tle. A w wersji „gorącej” holograficzny brokat podkreślał blask słońca. Trii miała świetny pomysł na kolory!
  
 Zdobienie Trii
 Moje zdobienie 
Tutorial na Facebooku Cienistość już niebawem!

 Thermo topcoat BOW na zimno 😉
  
PODSUMOWUJĄC płytki do stempli HK-01 i HK-06
– Niedrogie – zapłaciłam 8,35 zł za jedną.
– Niezła jakość. Trochę gorzej współpracują z lakierami do stempli Colour Alike, ale dają radę. A z innymi lakierami (Born Pretty Store, Mundo de Unas, no name z allegro) działają bardzo dobrze. Tylko jeden wzorek mi słabo odbijał. 
– Mieszczą się w dużym organizerze na płytki od B. Loves Plates. 
– Skrajne wielkości wzorów – albo bardzo duże albo dość małe. 
– Śliczne wzorki, nic oryginalnego, ale urocze i w moim guście. 
Jak wam się podobają te płytki do stempli? Może też wyczailiście jakieś śliczne perełki do stemplowania na Aliexpress?
Które zdobienie najbardziej przypadło Wam do gustu?
PS. Z niektórymi z Was widzę się w sobotę na konferencji Meet Beauty! Jeny, ale jestem podekscytowana i się cieszę! Spodziewajcie się po konferencji vloga na YouTube ze sprawozdaniem 😉 
Podobało Ci sie? Zapisz się do Cienistego Newslettara po więcej kolorowych inspiracji w zdobieniu paznokci! Pierwszy list z kocią niespodzianką już prawie gotowy! 
Galerię zdobień paznokci znajdziesz na Instagramie @theCieniu
a videotutoriale na Facebooku Cienistość
Dzięki, że jesteś ze mną!
Paulina @theCieniu 

Zapisz się do Cienistego Newslettera!

* indicates required
Adres e-mail *

First Name

(function($) {window.fnames = new Array(); window.ftypes = new Array();fnames[0]=’EMAIL’;ftypes[0]=’email’;fnames[1]=’FNAME’;ftypes[1]=’text’;fnames[2]=’LNAME’;ftypes[2]=’text’; /*
* Translated default messages for the $ validation plugin.
* Locale: PL
*/
$.extend($.validator.messages, {
required: „To pole jest wymagane.”,
remote: „Proszę o wypełnienie tego pola.”,
email: „Proszę o podanie prawidłowego adresu email.”,
url: „Proszę o podanie prawidłowego URL.”,
date: „Proszę o podanie prawidłowej daty.”,
dateISO: „Proszę o podanie prawidłowej daty (ISO).”,
number: „Proszę o podanie prawidłowej liczby.”,
digits: „Proszę o podanie samych cyfr.”,
creditcard: „Proszę o podanie prawidłowej karty kredytowej.”,
equalTo: „Proszę o podanie tej samej wartości ponownie.”,
accept: „Proszę o podanie wartości z prawidłowym rozszerzeniem.”,
maxlength: $.validator.format(„Proszę o podanie nie więcej niż {0} znaków.”),
minlength: $.validator.format(„Proszę o podanie przynajmniej {0} znaków.”),
rangelength: $.validator.format(„Proszę o podanie wartości o długości od {0} do {1} znaków.”),
range: $.validator.format(„Proszę o podanie wartości z przedziału od {0} do {1}.”),
max: $.validator.format(„Proszę o podanie wartości mniejszej bądź równej {0}.”),
min: $.validator.format(„Proszę o podanie wartości większej bądź równej {0}.”)
});}(jQuery));var $mcj = jQuery.noConflict(true);