Wśród polskich lakieromaniaczek moda na holograficzne lakiery do paznokci pojawiła się dzięki Colour Alike. Od tego czasu tęczowe buteleczki stały się dla nas bardziej dostępne i mogłyśmy dołączyć do rzeczy fanek tego wykończenia na całym świecie. Niedawno jednak Cristine z kanału „Simply Nailogical” przeniosła zainteresowanie holograficznymi lakierami na zupełnie nowy poziom, a jej fanki zaczęły siebie opisywać jako „holoseksualne”. W tym i ja.

Zapraszam na:

 

 

QUIZ „CZY JESTEŚ HOLOSEKSUALNA?”
 
Ale najpierw sprawdźmy, czy Ty też jesteś holosexualna? Rozwiąż quiz, aby się dowiedzieć!
QUIZ LINK

 

I jak? Mam nadzieję, że podzielisz się rezultatami w komentarzu lub na Fecebooku czy Twitterze. Jestem niesamowicie ciekawa wyników!
CO TO ZNACZY HOLOGRAFICZNY?
 
Warto sprawdzić, co właściwie słowo „holograficzny” oznacza. W tym celu zajrzałam na stronę internetową Słownika Języka Polskiego PWN.
Internet sprawia, że język ewoluuje szybciej i słowo „holograficzny” nabrało nowego znaczenia. Wszystko wywodzi się od opisanego wyżej wrażenia trójwymiarowości i sprowadza się do metalicznej (najczęściej srebrnej) powierzchni, która odbija promienie świetlne tworząc złudzenie tęczy. I takie są właśnie holograficzne lakiery do paznokci (w skórcie „holo”, pieszczotliwie nazwane „holosiami”).
JAKIE SĄ LAKIERY HOLOGRAFICZNE?
 
Lakiery hologrfaiczne, w skrócie określane jako „holo”, a czasem nawet pieszczotliwie nazywane „holosiami”. Swoje piękno ukazują w sztucznym świetle lub w promieniach słonecznych tworząc niesamowity efekt tęczy.
dwa typy lakierów holograficznych – klasyczne, z holograficznym pigmentem, które tworzą jednolitą powierzchnię o lekko metalicznym wykończeniu (holo nail polish) oraz brokatowe (glitter), w których pojedyncze drobinki brokatu mają właściwości holograficzne.
  Glitter holo – Colour Alike 504 „Los Diamentos”
Holo nailpolish – Colour Alike “Sinner Lady”
Możemy tez wyróżnić dwa rodzaje efektu hololiniowy (linear), tworzący pasmo błyszczącej tęczy oraz rozproszony (scattered), z pojedynczymi, tęczowymi iskierkami
 
 Scattered holo – Colour Alike 512 „Niebieskie Migdały” and 513 “To był maj” gradient
Linear holo – Color Club “Kismet” from Halo Hues series
GDZIE KUPIĆ LAKIERY HOLOGRAIFICZNE I ILE KOSZTUJĄ?
 
Sami przyznajcie, czyż to nie wygląda przepięknie? Nic dziwnego, że lakieromaniaczki zakochały się w tych lakierach! Popularność tego efektu wzrasta i można kupić coraz więcej lakierów o takim wykończeniu. Sama mam ich całkiem sporo i regularnie kupuję kolejne!
Przykłady: 
Colour Alike (polska firma z Łodzi, lakiery dostępne na stronie colorowo.pl), Color Club seria „Halo Hues” (w Polsce dostępne w sklepie internetowym Eurofashion), Orly (orlybeauty.pl), Sophin;
a także dostępne za granicą Fun Laquer, Dance Legend, ILNP, Starrily, Picture Polish, Foxy Paws, Born Pretty Store, A England, Layla i wiele, wiele innych.

PS. Zajrzyj do komentarzy pod postem – moje wspaniałe czytelniczki podpowiadają, jakie jeszcze marki mają w swojej ofercie fajne i niedrogie lakiery holograficzne 🙂
 
Colour Alike „Sinner Lady”, 3 coats, no topcoat, photo in sunlight
 
Często lakiery holograficzne sporo kosztują, ich ceny wahają się od dwudziestu (Colour Alike, Sophin) do kilkudziesięciu złotych. Decyduje o tym wysoki koszt pigmentu. Ale nie ma się co zrażać, bo są naprawdę warte tego, żeby wydać na nie parę złotych więcej. Sama wolę mieć mniej lakierów, ale naprawdę odjazdowych i niesamowitych, niż wydawać kasę w drogerii na przeciętne kolory. Zachęcam do tego, żeby zamiast kupować co popadnie odłożyć na jakiś wyjątkowo piękny i oryginalny lakier. I zapewniam Was, lakiery holograficzne są tak piękne, że nie będziecie mogły oderwać od nich oczu!

 

 

Videotutorial dla tych tęczowych kwadratów już niedługo na Facebooku Cienistość (pełna wersja) oraz na Instagramie theCieniu (15-sekundowy klip). Zaobserwuj, żeby nie przegapić!
In English videotutorial on YouTube „theCieniu nail art”, Instagram and Vine soon! Follow and don’t miss any holographic nail art inspiration!

 

Ja jestem 100% holoseksualną lakieromaniaczką! A tutaj i w moich kanałach społecznościowych mnóstwo jest tęczowych, iskrzących zdobień paznokci. Może zapiszesz się do mojego newslettera i dołączysz do społeczności dziewczyn zakochanych w holosiach!

#mc_embed_signup{background:#fff; clear:left; font:14px Helvetica,Arial,sans-serif; }
/* Add your own MailChimp form style overrides in your site stylesheet or in this style block.
We recommend moving this block and the preceding CSS link to the HEAD of your HTML file. */

Zapisz się do Cienistego Newslettera!

* indicates required
Adres e-mail * 

First Name

 

(function($) {window.fnames = new Array(); window.ftypes = new Array();fnames[0]=’EMAIL’;ftypes[0]=’email’;fnames[1]=’FNAME’;ftypes[1]=’text’;fnames[2]=’LNAME’;ftypes[2]=’text’; /*
* Translated default messages for the $ validation plugin.
* Locale: PL
*/
$.extend($.validator.messages, {
required: „To pole jest wymagane.”,
remote: „Proszę o wypełnienie tego pola.”,
email: „Proszę o podanie prawidłowego adresu email.”,
url: „Proszę o podanie prawidłowego URL.”,
date: „Proszę o podanie prawidłowej daty.”,
dateISO: „Proszę o podanie prawidłowej daty (ISO).”,
number: „Proszę o podanie prawidłowej liczby.”,
digits: „Proszę o podanie samych cyfr.”,
creditcard: „Proszę o podanie prawidłowej karty kredytowej.”,
equalTo: „Proszę o podanie tej samej wartości ponownie.”,
accept: „Proszę o podanie wartości z prawidłowym rozszerzeniem.”,
maxlength: $.validator.format(„Proszę o podanie nie więcej niż {0} znaków.”),
minlength: $.validator.format(„Proszę o podanie przynajmniej {0} znaków.”),
rangelength: $.validator.format(„Proszę o podanie wartości o długości od {0} do {1} znaków.”),
range: $.validator.format(„Proszę o podanie wartości z przedziału od {0} do {1}.”),
max: $.validator.format(„Proszę o podanie wartości mniejszej bądź równej {0}.”),
min: $.validator.format(„Proszę o podanie wartości większej bądź równej {0}.”)
});}(jQuery));var $mcj = jQuery.noConflict(true);