Przyznaję się (choć trochę ze wstydem) – nudzą mnie kosmetyczne konta na Instagramie. Regularnie zaglądam na mnóstwo blogów urodowych, które uwielbiam i z przyjemnością czytam, ale na Instagramie wolę inne treści. Jeżeli też tęsknicie za odmianą i szukacie czegoś pięknego do obserwowania, to serdecznie zapraszam na fantastyczne konta ze zdjęciami z polskich lasów. Nic mnie tak nie relaksuje na Instagramie i nie zachwyca, jak fotografie dzikich zwierząt.

Malowanie na podstawie pięknych zdjęć Arkadiusza Listkiewicza to sama przyjemność 🙂 

@ArkadiuszListkiewicz 
Pierwsze konto tego typu, które zaczęłam obserwować, nawet nie pamiętam, jak trafiłam na pana Arkadiusza. Robi fenomenalne zdjęcia w rejonie Rokita. Parę z nich nawet wykorzystałam jako wzór do moich ćwiczeń malowania przyrody, bo długie przyglądanie się tym fotografiom to sama przyjemność 🙂 Ach, te wszystkie piękne widoki opatrzone ciekawymi opisami z leśnymi ciekawostkami ♥
@RafalPajestka
Rafał zwrócił moją uwagę serią pięknych ujęć zimorodków, dlatego właśnie tą fotografię tu udostępniam. Ale fantastycznych zdjęć zwierząt na tym profilu jest całe bogactwo, jestem zachwycona!

Musiałem. Musiałem dodać dzisiaj jeszcze jedną fotkę bo wiąże się z nią ciekawe zdarzenie. To chyba pierwszy zimorodek którego sfotografowałem. Nie znałem zachowań tych ptaków, a z przekazów mojego ,,nauczyciela,, fotografii @arkadiuszlistkiewicz usłyszałem, iż nie niepokojone potrafią zaskoczyć fotogafującego swoim wdzięcznym usposobieniem. Po 2-3 godzinnej obserwacji leśnego źródliska wiedziałem gdzie siądzie przygotowując się do polowania. Położyłem się ok. 3-4 metrów od wystających z wody korzeni olchowych i czekałem na przylot zimka. Przyleciał po ok. 2 minutach w momencie kiedy nakrywałem się siatką maskującą ponadto usiadł na patyku ok. 1,5 metra od obiektywu. Jeszcze nigdy tak blisko i nigdy po tym zdarzeniu zimorodek nie był tak blisko mnie. Kręciłem się, łapałem ostrość, kadrowałem, a on jak posąg siedział i obserwował. Udało mi się wykonać jedną serię z której 1 fotka była w miarę ostra i zbytnio nie obcięta. Nie przyleciał już potem. Po kilku dniach kiedy chciałem powtórzyć sesję, bobry zabrały się za prace melioracyjne zmieniając całkowicie miejsce polowań zimorodków. Wspomnienia warte spamu. #ptaki #birds #birdsofinstagram #nikonphoto #vogel #aves #birdstagram #photograph #photo #photographer #forests #foto #fotonatural #poland #lasypaństwowe #water #kingfisher #beaver #igers_szczecin #igerspoland #super_polska #zachodniopomorskie #beauty #pocztowkazpolski #300mm #wildlifephotography #nationalgeografic #nature #summer #ornitologia
Post udostępniony przez Rafał Pajestka (@rafalpajestka) 14 Lut, 2016 o 11:40 PST

@AdamFichna 
Zwierzęta w obiektywie Adama wręcz tańczą. Piękne ptaki, lisy, sarny i małe jenoty ♥ Zachwycające ujęcia, niesamowite wręcz wyczucie chwili.

Post udostępniony przez Adam Fichna (@adamfichna) 2 Mar, 2017 o 5:15 PST

@p7matys 
Mateusz Matysiak robi chyba najbardziej niesamowite zdjęcia zwierząt, jakie widziałam. Wyjątkowe ujęcia, tak blisko, tak niepowtarzalnie. Zawsze gdy je oglądam czuję się, jakbym była w środku lasu i stała oko w oko z przyrodą. Wow!

@Lasy_panstwowe 
Oficjalne konto, pełne edukacyjnych tekstów opowiadających o funkcjonowaniu lasów i życiu zwierząt. Do tego w ramach konkursu „zdjęcie miesiąca” udostępniają najpiękniejsze fotografie z polskich lasów, dzięki czemu można poznać nowe osoby z zachwycającymi galeriami zdjęć. Naprawdę warto obserwować, także kanał na YouTube „Echa Leśne”.

Młoda samica bączka zwyczajnego, najmniejszej europejskiej czapli trafiła do Leśnego Pogotowia działającego przy Nadleśnictwie Katowice. Ptak został znaleziony 25 maja w Koniakowie, na terenie Nadleśnictwa Wisła (RDLP w Katowicach). Po wstępnych oględzinach okazało się, że samica ma uszkodzone skrzydło. Po dalszych badaniach wyjaśniło się, że ptak ma złamaną kość przedramienia. Na szczęście, uraz ten nie eliminuje pensjonariuszki Leśnego Pogotowia do wypuszczenia na wolność, oczywiście po przebytej rehabilitacji. Obecnie, trudno jest powiedzieć jak długo potrwa rehabilitacja bączka. Ptak ma unieruchomione skrzydło, a jego próby pozbycia się opatrunku mogą wydłużyć czas leczenia. W Leśnym Pogotowiu oprócz czapli przebywa ok. 400 pensjonariuszy. Szczególnym okresem jest wiosna, kiedy do ośrodka trafia najwięcej poszkodowanych zwierząt, często są to młode osobniki, zagubione lub osierocone. Więcej na stronie: http://www.lasy.gov.pl/informacje/aktualnosci/nowy-pensjonariusz-lesnego-pogotowia Fot. Sławomir Forystek Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Katowicach, Lasy Państwowe #LasyPanstwowe #LasyPaństwowe #las #lasy #lesnictwo #przyroda #natura #forest #wood #forestry #nature #igerspoland #lovespoland #lubiepolske #super_polska #pocztowkazpolski #przyrodapolska #naszapolska #Polska #Poland
Post udostępniony przez Lasy Państwowe (@lasy_panstwowe) 31 Maj, 2017 o 12:16 PDT
Na moich paznokciach cudny lakier Sense&Body „Świetliki nocą” z kolekcji „Polish Forest” 

Z każdego profilu udostępniłam tutaj tylko po jednym zdjęciu, ale obiecajcie mi, że odwiedzicie przedstawione tu osoby na Instagramie i obejrzycie więcej fotografii. Wszystkie zdjęcia, jakie u nich się pojawiają są fenomenalne! Scrollowanie Instagrama z takimi wspaniałymi widokami, pięknymi zwierzętami i majestatyczną przyrodą to sama przyjemność i czysty relaks. Polskie lasy są takie cudowne!

Jakie są Wasze ulubione konta na Instagramie?