Konad to chyba pierwsza firma, która wypuściła produkty do stemplowania paznokci. Swój pierwszy zestaw kupiłam lata temu i do teraz co jakiś czas sięgam po niektóre akcesoria. Dzisiaj chciałabym Wam opowiedzieć trochę o produktach marki i przedstawić Wam pełen przegląd wszystkich akcesoriów niezbędnych do stemplowania. Część rzeczy to moje własne zakupy, natomiast niektóre dostałam niedawno w prezencie od przedstawiciela firmy Konad. Nie planowałam żadnego wpisu na ten temat, ale tak mi się niektóre z tych rzeczy podobają, że postanowiłam co nieco Wam o nich opowiedzieć.


Zapraszam na:

 

Okrągłe płytki do stempli Konad z serii „m”, które kupiłam kilka lat temu oraz nowa „Konad square image plate 32”

PŁYTKI DO STEMPLI KONAD

Lata temu płytki z serii „m” były bardzo popularne. Małe, okrągłe i strasznie drogie, ale za to dobrej jakości. Wzorki były ładne i ciekawe, wiele z nich podoba mi się do teraz. Królowały pojedyncze wzorki, ale pojawiały się też takie całopaznokciowe. Niestety były trochę małe, szczególnie te ze starszych serii – za krótkie w stosunku do moich paznokci, a wcale takich długich pazurów nie noszę. Mam pięć płytek z tych starszych kolekcji i muszę przynać, że cały czas mi się podobają.
Jakiś czas temu Konad wypuściło nowe płytki – duże, prostokątne, głównie z całopaznokciowymi wzorami. Jakoś jak zawsze na najwyższym poziomie – wzory są porządnie wyżłobione, wszystko się pięknie odbija. Desenie całopaznokciowe są też odpowiednio duże – będą pasować nawet na długie i szerokie paznokcie. Niestety wciąż są drogie (do 45 zł). Wzory są ładne, znajdzie się też parę najmodniejszych motywów – flamingi, monstera, zimowe sweterki, Mały Książę, coś marynistycznego i geometrycznego. Ja po długim namyśle wybrałam plytkę numer 32 z klasycznymi, eleganckimi motywami roślinnymi. Takie wzorki lubię najbardziej 🙂

 

Nowości w mojej stemplowej kolekcji – prostokątna płytka nr 32 oraz czarny i fioletowy lakier do stempli
Wzór z płytki Konad „square image plate 32” – biały i czarny holo Color Club

LAKIERY DO STEMPLI KONAD 

Biały i czarny lakier do stempli marki Konad są już chyba kultowe. Sama mam czarny i potwierdzam, jest bardzo dobry. Niestety nie testowałam białego, ale słyszałam o nim dużo dobrych opinii. W każdym razie te dwa produkty Konad to klasyki, które polecam.

 

Czarny lakier do stempli Konad daje radę. Wzór różyczek pochodzi z płytki Konad „square image plate 32”.

Niestety kolorowe lakiery do stempli Konad mają średnią pigmentację. Lata temu kupiłam trzy kolory (zielony, niebieski i żółty) i dobrze wyglądają tylko na bardzo jasnym tle, najlepiej białym. Niedawno trafił do mnie fioletowy i niestety sprawa wygląda podobnie – na bladym różu wygląda ładnie, ale na jaskrawym pomarańczowym bardzo blednie i znika. Raczej nie polecam, chyba że stemplujecie tylko na białym tle. Sama z tych czterech kolorów regularnie używam tylko niebieskiego.

 

Różne stemplowane zdobienia sprzed paru lat – wzory z płytek Konad lub wykonane lakierami do stempli Konad. Żółty dobrze widać tylko na bieli 🙁

 

Nowy, fioletowy lakier do stempli Konad na tle jaskrawej pomarańczy Colour Alike „Orange Fizz”. Niestety fiolet jest słabo napigmentowany i niezbyt wyraźny. Geometryczny wzór pochodzi z płytki Konad „square image plate 32”

 

Znajoma pierwszy raz robiła sobie stemple i manicure hybrydowy – dałam jej do stempli zestaw Konad i jak widać poradziła sobie rewelacyjnie. Na pastelowym różu całe szczęście fioletowy lakier do stempli Konad wygląda całkiem fajnie.

 

Clear Gelly Stamp Set Konad – przezroczysty stempel i zdrapka. Urocze! 🙂


PRZEZROCZYSTY STEMPEL KONAD

Pamiętacie pierwsze stemple? Takie różowe, ze strasznie twardą gumą. Miałam właśnie duży, oryginalny różowy stempel Konad. Jeny, ale on były ciężkie w obsłudze! Moje pierwsze stemplowania wyglądały słabo i dużo czasu mi zajęło nabranie wprawy. Całe szczęście przez ostatnie lata powstało mnóstwo nowych, mięciutkich stempelków, których obsługa jest super łatwa. A nowy, przezroczysty stempel Konad jest rewelacyjny! Mięciutki, łatwo zbiera i odbija wzorki, wygodny no i wszystko dobrze widać. A jaki ma uroczy design! Od dłużego czasu używam praktycznie tylko tego stempla i jak na razie to mój ulubieniec. Polecam!

W zestawie ze stemplem jest mała zdrapka, wsuwana w obudowę

 

Przezroczysty stempel Konad – jest świetny!

 

Nowości marki Konad 🙂

Jestem ciekawa, czy macie jakieś akcesoria do stempli marki Konad? A może miałyście okazje wypróbować lakiery hybrydowe tej firmy?