Marmur, cotton balls, komoda i futerko z Ikei, kubek z kawą, białe ściany, dodatki z Pepco, najmodniejsze kosmetyczne nowości… Mogłabym tak wymieniać i wymieniać. Piękne? Z pewnością, ale dla mnie to puste i nudne. I do niczego mnie nie inspiruje! Dlatego wyszukałam dla Was coś innego – interesujące i niebanalne konta na Instagramie, które jednak wpisują się w temat kosmetyczny, ale mają w sobie coś więcej, coś intrygującego i ciekawego. I za każdym razem zaskakują czymś nowym! Bardzo też dla mnie ważna jest osobowość autorki – lubię, jak za pięknymi zdjęciami kryje się ktoś interesujący i właśnie takich twórców wyszukuję.

Oczywiście doskonale przyjmuję do wiadomości i nie mam nic przeciwko popularności tych wszystkich klasycznych, typowo Instagramowych zdjęć. Rozumiem, że są naprawdę ładne i możecie mieć ochotę właśnie takie fotki przeglądać wieczorem, gdy potrzebujecie relaksu po całym dniu pracy. Chciałabym tu jedynie przedstawić swoją subiektywną opinię, która w tym pięknym, różnorodnym świecie spokojnie może współistnieć z każdą inną. A ja lubię po prostu inne rzeczy. Może dlatego, ze Instagrama najchętniej przeglądam rano, zanim wstanę z łóżka, żeby się dobudzić i nabrać chęci do działania? 😉 

@BALBINAOGRYZEK
Mój numer jeden, jeśli chodzi o wszystkie kosmetyczno-lifestylowe kompozycje! Każde jej zdjęcie jest tak pięknie i pomysłowo zaaranżowane, że brak mi słów. Jest bardzo oryginalna i kreatywna, nie powiela popularnych schematów tylko tworzy własne rozwiązania.

@AGUBLOG
Niby kolejne konto z kosmetykami, a tu w kadrze miga kocia łapka, w tle widać śpiącego konta, a w kolejnym zdjęciu pojawia się słodki koci pyszczek. Jak mi się to podoba! A sama Agata to mimo niesamowitej (i zasłużonej!) popularności wciąż ta sama zwykła dziewczyna z pasją do kosmetyków. I talentem do pięknych zdjęć 🙂

@PASJEKAROLINY
Zdjęcia Karoliny są spokojne, minimalistyczne, w jasnej kolorystyce i w pięknym, bardzo kobiecym stylu. Mają w sobie w sobie coś niebanalnego i interesującego, co sprawia, że oglądam je z przyjemnością. Do tego Karolina świetnie pisze i jest super blogerką!

@KOSMEOLOGIKA
Ania to chyba moja ulubiona blogerka urodowa! Pisze bardzo kompetentnie o kosmetykach, jest moim autorytetem w tej dziedzinie. Lubię jej instagram za historie, o których opowiada i za tą spokojną codzienność w prezentowanych ujęciach.

@BOSKEJSZA
Bogusia nie celuje w trend wystudiowanych zdjęć, ale jej migawki z bieżącej chwili i opisy z życia codziennego tworzą przyjazną, otwartą atmosferę spotkania z przyjaciółką – bardzo . I inspirują miliony razy bardziej, niż te wszystkie marmury i dodatki w kolorze rose gold! Dla mnie to influencer numer jeden, podoba mi się jej poukładany i mądry styl życia. A poza tym Bogusia ma w sobie tyle wewnętrznego piękna, że mogę jej selfie oglądać codziennie, bez względu na to czy nosi makijaż czy też nie!

@EWALUCJA
Śledzę ją od lat, czytałam jeszcze jej bloga, a teraz podziwiam jej makijaże na Instagramie. Podoba mi się styl, w jakim się maluje – niebanalny, wykraczający poza utarte schematy, kreatywny i bardzo, bardzo inspirujący! I te boskie włosy i piękny uśmiech!

@CELENHEIM
Piękny i kreatywny makijaż oka, charakteryzacje, kosmetyki i bajkowe „lip-arty”

@ADRIANNAGROTKOWSKA
To teraz moja ulubiona YouTuberka! Normalnie nudzą mnie urodowe filmiki, ale Ady mogę słuchać non stop, nawet jak mówi o podkładach 😛 Bardzo konkretna, uzdolniona, kreatywna i kompetentna. Nie leje wody, leje strumień przydatnej makijażowi wiedzy i inspiracji. Szczególnie serię o błędach w makijażu Wam polecam – naprawdę można się mnóstwo nauczyć! A jej makeup uwielbiam, za pomysły, precyzję i szalone kolory!

@TRUSTMYSELFPL
Jeśli tak jak ja lubicie kolorowy, oryginalny makijaż, to polecam zdjęcia Marty! Trafiłam na jej konto, gdy robiła tęczowe wyzwanie makijażowe i od tego czasu ją obserwuję.

@PICTURESQUE
To już nie jest makijaż, to jest artystyczna prezentacja i dzieło sztuki! Niesamowite metamorfozy i charakteryzacje – aż ciężko uwierzyć, że na każdym zdjęciu jest ta sama osoba! Obłędnie piękne makijaże, fantastyczne ujęcia. A ostatnie filmiki w Instastories – petarda! Zaczęłam Reginę obserwować od jej serii dedykowanej Sailor Moon (warto obejrzeć) i do teraz jestem zaczarowana jej twórczością.
To w ogóle jedyne nie-polskie konto z tego zestawienia! Chyba muszę nadrobić – co ciekawego polecicie mi na zagranicznym Instagramie?

Przeczytaj też: Moje ulubione konta na Instagramie – polskie lasy i leśne zwierzęta ♥  

Jak być może zauważyłyście, brakuje tutaj kont lakierowo-paznokciowych. Te jednak będą w kolejnej części mojego Instagramowego zestawienia!

Zapraszam też na moje konta na instagramie:
@paulinaweiher – kosmetyki, rysowanie, lifestyle ♥
@thecieniu – zdobienia paznokci i tutoriale ♥ 

A jakie są Wasze ulubione urodowe konta na Instagramie?