lakiery hybrydowe perfect beauty zestaw

 

Tworzę wpis z pomysłami na prezent dla lakieromaniaczki (post będzie w tym tygodniu!) i najbardziej oczywistym pomysłem jest zestaw do manicure hybrydowego. Hybrydy to świetna sprawa, są bardzo wygodne i praktyczne, a do tego pięknie wyglądają! Dlatego to najpopularniejszy pomysł na prezent. Ale warto przy tym zwrócić uwagę na jeden bardzo ważny element tego zestawu, który bardzo często jest pomijany. I czuję się w obowiązku, żeby bazując na mojej wiedzy podpowiedzieć Wam, za jakimi zestawami warto się rozglądać, a jakie sobie odpuścić.

 

Najważniejsza jest moc lampy LED!

Najważniejszym, podstawowym elementem zestawu do manicure hybrydowego jest moc lampy LED – najlepiej, aby było to 48W (może być więcej, ale 48W to standard). Tylko taka moc niesie w sobie wystarczająco dużo energii, aby utwardzić w pełni lakier hybrydowy w ciagu deklarowanych 30 sekund! W przypadku mniejszej mocy jest ryzyko, że lakier nie będzie w pełni utwardzony, a to może prowadzić do podrażnień, a nawet poważnych alergii.

Drugi aspekt to sama konstrukcja lampy – najlepiej, aby była zabudowana z trzech stron. Dzięki temu będzie równomiernie działać na wszystkie paznokcie, także na kciuk. A początkująca osoba nie będzie musiała się martwić, czy na pewno prawidłowo ułożyła dłoń w lampie. Dodatkowym autem jest spodnie lusterko, dzięki któremu światło dociera wszędzie, gdzie powinno, także na końcówki paznokci (wolny brzeg).

Przykro mi patrzeć, że wciąż wiele „profesjonalnych” wypuszcza zestawy startowe ze słabiutkimi lampami-mostkami. To zagranie po taniości, ponieważ taka lampa jest niedroga i pozwala obniżyć cenę zestawu. A tymczasem może u niedoświadczonej osoby wywołać szkody, ponieważ niedostateczne utwardzenie hybrydy w słabiutkiej lampie może doprowadzić do poważnej reakcji alergicznej na składniki lakieru! Dlatego bardzo proszę Was o uważne wybieranie zestawu z lampą LED o mocy 48W albo dokupienie lampy osobno.

Przetestowałam wiele różnych lakierów hybrydowych, jedne polubiłam bardziej, inne mniej, ale tak naprawdę wszystkie są spoko. To kwestia indywidualna jakie hybrydy komuś najbardziej przypadną do gustu, dlatego nie przejmujcie się marką, ale zwróćcie uwagę na moc lampy. W końcu to ma być dla osoby początkującej, której trudniej jest wyczuć jak grubą warstwę hybrydy nałożyć, jak ułożyć dłoń w lampie itp. – dlatego ważna jest odpowiednio duża moc lampy. Uważam, że kolory lakierów, pyłki i inne dodatki to drobiazgi, które mają drugorzędne znaczenie, zresztą takie rzeczy łatwiej dokupić. Moim zdaniem już lepiej kupić komuś w prezencie samą porządną lampę i pozwolić samemu dokupować wybrane kolory lakierów, niż podarować zestaw ze słabym mostkiem. Teraz dobrą lampę można dostać od ręki za ok. 150 złotych w wielu sklepach internetowych, a jak dobrze poszukać to cena może być jeszcze niższa.

 

lampa led do hybryd sun one
Większość lamp LED to model SUNone – całkiem dobry, ma odpowiednią moc i ustawienie diod, a do tego spodnia strona odbija światło. Taka lampę można kupić osobno – najtaniej oczywiście na Aliexpress, ale teraz nawet w sklepach w Polsce ceny są w porządku, a można kupić lampę od ręki i w razie czego łatwo zwrócić.

 

Polecane zestawy startowe

Przejrzałam zestawy startowe dostępne w chwili obecnej na rynku i wybrałam te, które posiadają lampę LED o mocy 48W. Każdy zestaw podlinkowałam do sklepu marki oraz podałam orientacyjną cenę (aktualną na chwilę pisania tego wpisu).

(kolejność alfabetyczna)

 

zestaw startowy do manicure hybrydowego chiodo pro
♥ Chiodo pro – starter pack soft z lampą shell; 299 zł, teraz promocja – 249 złotych ♥

 

Chiodo pro  – zestaw startowy Diamondbox, 389 zł, ale produkt chwilowo niedostępny 🙁 rabat 15% po zapisaniu na powiadomienia na stronie ♥

 

♥ NeoNail – Christmas set Exclusive, 299 złotych ♥

 

Semilac Love Me LED, 338 złotych

 

♥  Vasco zestaw For You 359 złotych, ale teraz promocja 229 zł

 

Przykładowe zestawy hybrydowe z lampą 48W: ♥ Chiodo pro ♥ Mistero Milano ♥   NeoNailSemilac ♥  Vasco

 

Jaki zestaw do hybryd wybrałybyście? Może polecicie mi coś jeszcze innego?