Każdego roku wpływowy Instytut Pantone ogłasza swój typ na kolor roku. W 2019 wybrali „living coral”. W tym wpisie chciałabym Wam pokazać moje zdobienia paznokci z użyciem koralowych lakierów, jakie nosiłam w ciągu ostatniego roku.

 

„Living coral” – kolor roku 2019

To nie jest tak, że wybór Pantone zmienia świat i na stałe ustawia modę, ale widać wpływ ich decyzji na to, co się dzieje w designie. Może też dlatego, że Pantone nie tylko wybiera kolor, ale także wskazuje różne inspiracje i sposób myślenia, który idealnie odzwierciedla najważniejsze dyskusje i trendy. Może koralowych gadżetów nie było w tym roku zbyt wiele, ale opinie na temat oceanów, piękna raf koralowych i potrzeby ochrony ich przed zniszczeniem wyróżniały się w mediach. To ważna sprawa i cieszę się, że zwrócono uwagę na zanieczyszczenia oceanów. Jednak w tym wpisie nie będę się wgłębiać w filozoficzne znaczenie living coral, tylko najzwyczajniej w świecie z radością pokażę Wam moje koralowe paznokcie 🙂

Zatem o jakim kolorze mówimy? To ciepły, jasny czerwony z wyraźnie pomarańczowymi tonami, z podbiciem złota. Żywy, ale nie zbyt jaskrawy. W swoich zdobieniach najczęściej sięgałam po ciepłą czerwień i mieszałam ją z odrobiną pomarańczu lub żółci. W tym wpisie oprócz pomysłów na wzorki chciałabym też zaproponować Wam kilka zestawień kolorystycznych podkreślających urodę odcienia „living coral”.

 

 

Zdobienie paznokci w kolorze „living coral”

Na początek zdobienie, w którym „living coral” gra pierwsze skrzypce. Użyłam koralowo-malinowej czerwieni Victoria Vynn „Candy Blush”, to jeden z moich ulubionych lakierów. Może nie ma odcienia idealnie pasującego do wytycznych Pantone, ale nie widzę sensu specjalnie kupować nowego lakieru, skoro mam coś zbliżonego co uwielbiam. Zaczęłam od prostego zestawienia – kolor oraz czerń i biel.

 

 

Living coral i złoto

Połączenie living coral ze złotem pozwala podkreślić jego ciepło i blask. Dobrze się sprawdził także ciepły, jasny beż – tutaj Neess „Beż glutenu”.

 

Stemple z płytki „Blueberry”, malinowo-koralowy lakier Colour Alike/B. Loves Plates „B. a Sunset”

 

Jesienne zdobienie paznokci z living coral

Living coral kojarzy się z latem i wakacjami, ale równie pięknie prezentuje się także w jesiennym zestawieniu. Tutaj dodałam trochę oliwkowego koloru i uzupełniłam sprawdzonym beżem, złotem oraz bielą.

 

Morskie paznokcie z koralem

Zdobienie od razu nasuwające się na myśl – koralowiec! Niebieskie odcienie cudownie kontrastują z koralem i podkreślają jego urodę.

 

 

Zimowe zdobienie paznokci w odcieniu „living coral”

Ciepły koral w zimowej odsłonie? Jak najbardziej, ten kolor świetnie pasuje do bieli i niebieskości.

A do paznokci pasująca przypinka z koralowym liskiem/kotkiem 🙂

 

Które zdobienie najbardziej Wam się spodobało? Pochwalcie się swoimi paznokciami w odcieniu „living coral” 🙂