Technika „double processing stamping” + kokardkiTechnika „double processing stamping” pozwala na wystemplowanie jednego wzoru wewnątrz drugiego. U mnie to są czarne kokardki z niebieskimi wzorkami wewnątrz. Ten sposób ozdabiania paznokci jest dużo prostszy niż myślałam, a efekty daje bardzo interesujące! Przygotowałam dla Was krótki tutorial, mam nadzieję, że też wypróbujecie podwójnego stemplowania!

O tej „double processing stamping” po raz pierwszy przeczytałam u Yasinisi. Dobre tutoriale na YT możecie zobaczyć tutaj i tutaj. Długo się do tego zbierałam, ale obawiałam się, że bez lakierów do stempli „Mundo de unas” nie mam co spróbować. A tu okazuje się, że polskie Colour Alike/B. Loves Plates też dają radę.
Czym różni się to od klasycznego podwójnego stemplowania wyjaśniają zdjęcia poniżej (inny przykład takiego stemplowania możesz zobaczyć tutaj).
Double processing stamping tutorial


1. Pomaluj paznokcie bazą, wybranym lakierem kolorowym (neonowy żółty Flormar 420), a potem nałóż topcoat (Sally Hansesn Insta Dri). Poczekaj, aż lakier porządnie wyschnie i się utwardzi.

2. Zacznij stemplowanie od wzoru, który ma być „wewnątrz” (niebieski lakier „B. a Blue Ocean”). Działaj standardowo, jak przy zwykłym stemplowaniu. Wydaje mi się, że na tym etapie nie trzeba spieszyć się aż tak bardzo i jest kilka sekund na przygotowanie kolejnego stempla.

3. Przygotuj drugi wzorek (kokardka z płytki Essence i czarny lakier „B. a Dark Knight”).

4. Stemplem z pierwszym wzorkiem pobierz czarną kokardkę. Zauważ, że część niebieskich wzorków przeniosła się na blaszce, a na stemplu zostaje tylko to, co jest wewnątrz kokardki.

5. Szybko odbij wzorek na paznokciu. Tutaj już trzeba się trochę bardziej spieszyć. Jeżeli trochę niebieskiego wzorku wyłazi poza granicę czarnej kokarki, to możesz go delikatnie zdrapać drewnianym patyczkiem. Dzięki temu, że wcześniej paznokcie zostały pokryte topcoatem i porządnie wyschły jest szansa wykonania drobnych poprawek.
Nałóż jeszcze jedną warstwę topcoatu, żeby zabezpieczyć wzorek i gotowe!

Moja rada: odpowiednie tempo jest kluczowe. Za wolno – wzorek się nie odbije, pierwszy wzorek będzie wychodził poza obszar drugiego. Warto wcześniej popróbować na kartce z różnymi stemplami i lakierami.
Bazą zdobienia jest neonowy żółty Flormar nr 042. Niestety listopadowe słońce nie rozpieszcza, próbowałam zrobić zdjęcia w sztucznym oświetleniu, ale przez to w ogóle nie widać żarówiastego koloru. Jutro rano zrobię kolejną fotkę i wrzucę na Instagrama, może będzie lepiej.
Małe kokardki pochodzą z płytki do stempli Essence, a ta duża z płytki Konad m59. Wzorki wewnątrz kokardek stemplwałam z płytek: Blueberry 02 (kciuk), Konad m60 (wskazujący i serdeczny), MoYou Lonon Suki 01 (środkowy) i Bridal 04 (mały).


Kto próbował tej techniki? Podoba Wam się? :)
Macie pomysł na jakąś fajną polską nazwę zamiast angielskiego "double processing stamping"? 


Kokardki przygotowałam na drugi tydzień projektu u Elizy z bloga "Me, myself and my nails". To już moje drugie zdobienie na ten temat, wszystkie możecie zobaczyć śledząc posty z tagiem „projektu Elizy”. A w przyszłym tygodniu pojawi się coś jesiennego, polubcie Cienistość na Facebooku, żeby nie przegapić kolejnych wpisów!
Dzięki, że jesteście ze mną!
Paulina @theCieniuBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Witaj serdecznie na blogu cienistość.pl! Znajdziesz tutaj mnóstwo inspiracji z oryginalnymi zdobieniami paznokci. Przygotowuję videotutoriale, tematyczne serie i przeglądy trendów. Mam nadzieję, że zostaniesz ze mną na dłużej :)