Miniony weekend był dla mnie wyjątkowy! Pozytywnych wrażeń nie do opisania dostarczył mi udział w konferencji See Bloggers. To dla mnie zaszczyt i niesamowita radość móc w niej uczestniczyć!
Z wrażenia nie wiem co napisać, dlatego wrzucam zdjęcie moich konferencyjnych paznokci na rozgrzewkę.

INSPIRUJĄCE ROZMOWY
Paznokciowe selfie z Julią @Arnell. Zobaczcie jakie ma fajne tematyczne wzory!
Jak zawsze na tego typu spotkaniach najcenniejsza jest dla mnie możliwość rozmowy z innymi twórcami internetowymi. Na See Bloggers przybyły tłumy, a program był pełen atrakcji, przez co nie starczyło mi czasu, aby przybić piątkę każdej znanej mi osobie. Ale udało mi się porozmawiać z wieloma osobami i już tęsknię za następnym spotkaniem!
Udało mi się porozmawiać chwilę z Qrkoko i jej Przedmężem. Agata to mój blogowy autorytet i jestem zachwycona, ze mogłam ją spotkać!
MOTYWUJĄCE WARSZTATY
Każdy, kto prowadzi bloga lub inny kanał w Internecie zdaje sobie sprawę ile to wymaga wysiłku oraz wiedzy. Sporo się przez kilka ostatnich lat nauczyłam, a wciąż tyle jeszcze chciałabym i muszę opanować! Całe szczęście warsztaty i wykłady na konferencjach to fantastyczne źródło pomocnych rad i cennych wskazówek. Na See bloggers sporo się nauczyłam.
A jak uczyć się to tylko od najlepszych, dlatego z przyjemnością wysłuchałam rad na temat prowadzenia konta na Instagramie od @alabasterfox. Podczas wykładu pilnie robiłam notatki i równoległe zrewidowałam i dopracowałam mój plan na podbicie IG 😉 Od kilku miesięcy pracuję nad tym i z radością obserwuję ciągły rozwój mojego lakierowego konta. Sporo było zmian w międzyczasie i wciąż jeszcze muszę popracować choćby nad spójnością, ale wszystko idzie w dobrym kierunku. Ogarnianie dwóch kont (lakierowego i prywatnego) jest dosyć pracochłonne, ale sprawia mi mnóstwo przyjemności – Instagram to mój ulubiony serwis społecznościowy!

Instagram spoko, ale stwierdzam, że nie umiem w Facebooka. A przecież to podstawa! Staram się jednak jak mogę tworzyć dla Was interesujące i wartościowe treści i mam nadzieję, że będzie mi szło coraz lepiej. Na See Bloggers uczestniczyłam w wartościowych warsztatach na temat FB, mam nadzieję, że teraz fanpage Cienistość pięknie się rozhula! A może Wy macie jakieś rady dla mnie? Jakie jeszcze treści chcielibyście tam znaleźć?
Jak wiecie od niedawna działam także na YouTube. Wciąż jestem totalnym świeżakiem i walczę z każdą, nawet najdrobniejszą rzeczą. Opanowanie zupełnie nowego medium to dla mnie duże wyzwanie, ale dzielnie działam i idzie mi coraz lepiej. Cieszę się, że konferencja See Bloggers to wydarzenie nie tylko dla blogerów i sporo prelekcji dotyczyło YouTuba, między innymi świetny panel dyskusyjny z Arleną @Wittaminą. Podobały mi się też warsztaty z Łukaszem Kielbanem @Czas Gentelmenów – przygotowane wręcz w naukowy sposób uporządkowały i uzupełniły moją wiedzę.
Najbardziej chyba jednak czekałam na prezentację Fashionelki na temat współpracy barterowej. Eliza Wydrych to dla mnie wzór biznesowego podejścia do blogowania i byłam ogromnie ciekawa jej zdania. Sama, jak chyba wszyscy, preferuję wynagrodzenie finansowe, choćby z tego względu, że część uzyskanych pieniędzy mogę zainwestować w rozwój bloga. Ale nie odrzucam umów barterowych, ponieważ wiele z nich to wartościowe propozycje. Dużo moich przemyśleń jest zgodnych z obserwacjami i radami Elizy, Fashionelka dodała mi swoimi słowami sił i motywacji do dalszej pracy. Zależy mi przede wszystkim, aby każda moja współpraca była mądrze realizowana, z korzyścią dla wszystkich, także (a właściwie – przede wszystkim!) dla Was, moich Czytelniczek. A jakie jest Wasze zdanie na temat współpracy barterowej?
EDIT: Jeszcze w tym tygodniu w newsletterze notatki z prelekcji Fashionelki oraz zasady wartościowej współpracy barterowej. Zapisz się już dziś TUTAJ, żeby nie przegapić!
BOHO KWIATY
Na sobotni wieczór zaplanowano tematyczną imprezę integracyjną w klimacie boho. Uwielbiam ten trend! Może nie wszystkie elementy tego stylu mi się podobają, ale widać wyraźną inspirację boho w mojej garderobie. Lekkie sukienki w kwiatki przede wszystkim! Pamiętacie mój blogowy artykuł sprzed roku na temat stylu boho?
Chyba nie muszę mówić, że lubię jelonki? Kto pamięta inne moje zdobienie paznokci w jelonki? Były aż trzy! Zobacz: 1, 2, 3 🙂 

Oryginalnie ozdobione paznokcie są moją wizytówką, wiadomo więc, że musiałam przygotować na konferencję coś wyjątkowego. Zależało mi na czymś charakterystycznym dla mojego stylu i pasującego do tematu imprezy. Zdecydowałam się na ręcznie malowane kwiatki i jelonka (w wianku!). Jestem bardzo zadowolona z tego zdobienia, dało mi dużo radości! Na pewno znalazłoby się coś do dopracowania, ale ogólnie wygląda ciekawie i oddaje klimat. A jak Wam się podoba?


Videotutorial dla boho kwiatowych wzorów jak zawsze na YouTube 'theCieniu nail art’. Mam nadzieję, że wypróbujecie – to łatwiejsze, niż na to wygląda (i dzięki temu dałam radę namalować kwiatki na obu dłoniach;))
Możliwość uczestnictwa w takim wydarzeniu to dla mnie coś cudownego! Jestem zmęczona od nadmiaru wrażeń, ale jednocześnie pełna zapału i sił twórczych! Uwielbiam blogosferę i cieszę się, że jestem częścią tej społeczności #miłość #holobrokat #jednorożce
Mini relacja z wydarzenia jak zawsze była na Snapchacie i w innych mediach społecznościowych – zaobserwuj mnie @theCieniu aby być na bieżąco i mieć dostęp do ciekawostek i interesujących szczegółów 🙂
Dzięki, że jesteście ze mną!
Paulina @theCieniu