Targi kosmetyczne to świetna okazja, żeby przyjrzeć się nowościom poszczególnych firm lakierowych. Producenci prześcigają się w wymyślaniu nowych, interesujących produktów, co kształtuje trendy na nadchodzący sezon. Mając wgląd w ofertę kilku czołowych firm wybrałam kilka najgorętszych hitów nadchodzącego lata. Zobaczcie, co jest modne na paznokciach!

Ze wszystkich neonowych kolekcji najbardziej podoba mi się seria Neess (super nazwy!) oraz Realac (ciekawe, nieco pastelowe odcienie)

1. NEONOWE LAKIERY HYBRYDOWE

Zacznę od banału – latem modne będą neony. To się powtarza co roku, zresztą nic dziwnego – w wakacje mamy ochotę na krzykliwe kolory, podkreślające opaleniznę. Ja jednak neony lubię tylko od czasu do czasu, nie pasują zbyt do mojego typu urody, dlatego zawsze po cichu liczę na jakąś odmianę. Całe szczęście kilka firm wprowadziło też ofertę z pstrokatymi lakierami w nie neonowej tonacji, więc każdy ma w czym wybierać.
Jednak neony są takie czadowe, że nawet ja czasami się skuszę. W tym roku najbardziej spodobała mi się kolekcja od Neess – zdobyli moje serce polskimi, kocimi nazwami lakierów! Fajne są też nowości Realac – interesujące odcienie, lekko rozbielone.

Przeczytaj też: Neonowa kolekcja lakierów hybrydowych Realac 

Najlepiej połączyć kilka trendów i wybrać neonowy pyłek, który świeci w ciemności 😉

2. SZALEŃSTWO PYŁKÓW DO HYBRYD

Piegi, matowe kuleczki, błyszczący brokat, różne rodzaje akrylu, nowe efekty syrenki… Ja sama jeszcze niedawno typowałam jako hit flejksy (płatki) multichrome (zmieniające kolor jak żuczki) i holograficzne (mieniące się tęczą) i te rzeczywiście się pojawiają, ale jest ich jakby mniej. Może to dlatego, że ciemny multichrome lepiej się sprawdza na jesień i zimę? W każdym razie różnego rodzaju pyłków do zdobień jest mnóstwo! To fajny, niedrogi i łatwy sposób na urozmaicenie manicure.

Przeczytaj też: Efekt syrenki na 4 sposoby

Kupiłam sobie świecący w ciemności lakier hybrydowy Bluesky – jestem ciekawa, jak się sprawdzi 🙂 

3. LAKIERY I PYŁKI ŚWIECĄCE W CIEMNOŚCI

Na wypadek gdyby mało było nam bajerów – nasze paznokcie mogą świecić w ciemności. Królują przede wszystkim fluorescencyjne pyłki. Są autentycznie fluorescencyjne – pochłaniają energię słoneczną, którą potem oddają świecąc. Czadowo to wygląda! Jeżeli nie chcecie się bawić pyłkami, nic straconego – świecące hybrydy ma w swojej ofercie firma Bluesky oraz Choido Pro. Polecane jest nałożyć dwie warstwy takiego lakieru na białą bazę.

Neo Nail wypuściło kolekcję „Aquarelle”

4. EFEKT AKWARELI – SHRAM EFFECT

Zdobienia wykonywane na zasadzie „mokre w mokre”, z rozpływaniem się kolorów, to też nic nowego. Ale tzw. shram effect wciąż niektórym sprawia trudność, dlatego firmy wyszły nam naprzeciw i przygotowały specjalne lakiery „akwarelowe”, dzięki którym wykonanie takich zdobień będzie banalnie proste. I rzeczywiście jest łatwe – miałam okazję przetestować na żywo i jestem zauroczona 🙂
Tego typu hybrydy mają w swojej ofercie dwie marki – Neo Nail przygotowało kolekcję „Aquarelle”, a Bluesky wypuściło serię „Blossom Gel”.
Jeżeli podoba Wam się ten efekt to śledźcie mojego bloga – mam kilka lakierów obu firm i niebawem przygotuję dla Was tutoriale ze zdobieniami shram effect 🙂

Przeczytaj też: Relacja z konferencji Meet Bauty i warsztatów Neo Nail „Aquarelle”

Bluesky przygotowało kolekcję Blossom Gel. Na razie dostępnych jest tylko 6 kolorów, ale niebawem pojawią się kolejne, w tym brązy, złoty oraz srebrny! Zobaczcie mój przegląd stoisk lakierowych na targach Beauty Days w Nadarzynie: 

A jakie trendy Wy obstawiacie na nadchodzący sezon? Co Wam się najbardziej podoba?