Różnego rodzaju „efekty”, czyli pyłki wcierane w hybrydę od dłuższego czasu robią furorę w paznokciowym świecie. Rodzajów pyłków jest mnóstwo, ale chyba najbardziej spektakularny jest tęczowy efekt holograficzny – mój ulubiony! Dla mnie to hit na lato, gdy promienie wakacyjnego słońca dodatkowo podkręcają intensywność tęczy. W tym wpisie zaprezentuję Wam dokładny przegląd przez rodzaje holograficznych pyłków, przedstawiam różne sposoby aplikacji pyłku holo na warstwę dysperysjną i top no wipe wraz z videotutorialem oraz przedstawię kilka propozycji na fajne holograficzne zdobienia paznokci. Zapraszam!

Przeczytaj też: Holograficzny, czyli jaki? QUIZ „Czy jesteś holosexual?”.


 

Zapraszam na:

 

Przy zamawianiu w Eurofashion uwaga na nazwy! Tutaj jest „efekt holo”, natomiast mój pyłek, który bardzo polecam, to „Mirror efect HOLO” (porównaj ze zdjęciem wyżej)

1. PYŁEK HOLOGRAFICZNY DO WCIERANIA W WARSTWĘ DYSPERSYJNĄ

Czyli dosyć drobny pyłek, ale o widocznych drobinach, jak porządnie zmielony brokat. Podstawowa wersja ma kolor srebrny, ale dostępne są też różne warianty kolorystyczne. Zazwyczaj brokatowy holo daje efekt rozproszonych tęczowych iskierek, ale czasem można zaobserwować także liniową tęczę. Taki pyłek wciera się (palcem lub pacynką jak od cieni do powiek) w lepką warstwę utwardzonej hybrydy – tak zwaną warstwę dyspersyjną. Jeżeli nie nosisz hybryd i myślisz o holograficznym pyłku to polecam właśnie jakiś z tej kategorii. Da radę go wetrzeć w zwykły, lekko podeschnięty lakier (podobnie jak efekt syrenki).
Przeczytaj też: Efekt syrenki – jak nakładać pyłek na zwykły lakier?

Jak nakładać pyłek holograficzny? Utwardzony kolorowy lakier hybrydowy posyp pyłkiem. Delikatnie wetrzyj pyłek w klejącą warstwę dyspersyjną – nie wciskaj na siłę, raczej delikatnie masuj paznokieć. Użyj opuszka palca lub pacynki do cieni. Miękkim pędzlem strzep nadmiar pyłku i nałóż topcoat hybrydowy (obojętnie jaki), utwardź w lampie. Dla lepszego zabezpieczenia pyłku poleca się nałożyć dwie warstwy topu.

Holograficzne pyłki z tej kategorii: 
Eurofashion/Realac
Indigo Nails „Efekt Holo” (i wersje kolorowe: Tiffany, Fuchsia, Gold, Grapefruit Gold, Silver), 7 złotych
Chiodo Pro „efekt
Bluesky “Mermaid Glitter – syrenka Bluesky” nr 004, 10 zł
i wiele innych 🙂
Mój ulubieniec z tej kategorii to pyłek Realac – najdrobniejszy ze wszystkich wcieranych w warstwę dyspersyjną.

Po lewej efekt HOLO od Eurofashion, a po prawej kilka wariantów kolorystycznych efektu Holo od Indigo

 

Holo manix od Indigo – piękna tafla i linearny efekt holograficzny

 

2. HOLOGRAFICZNY PYŁEK DAJĄCY EFEKT TAFLI WCIERANY W TOP NO WIPE 

Super drobny pyłek, dający piękny efekt tafli. Można tu spotkać się z określeniami „linear holo” (tęcza układa się w linię lub wyraźnie zarysowany łuk) lub „holo mirror effect” (całość ma prawie lustrzane, metaliczne wykończenie). Zazwyczaj ten pyłek jest dużo droższy od wspomnianego wyżej brokatowego, ale różnica między nimi jest spektakularna i warta dopłaty.

Jak nakładać? Na utwardzony topcoat „no wpie” lub „dry top” (bez warstwy dyspersyjnej) wetrzyj aplikatorem holograficzny pyłek. Zmieć nadmiar miękkim pędzlem. Nałóż topcoat. Dla pewności możesz pyłek zabezpieczyć dwoma warstwami topu.

Mój ulubiony top no wipe do pyłków to Realac. Lubię go, ponieważ jest stosunkowo rzadki i łatwo nakładać go cieniutkimi warstwami.

Holograficzne pyłki z tej kategorii: 
Indigo Nails „Holo Manix”, 39 złotych za 0,5 g
Bluesky/Beauty Warld BW holographic powder – 59,99 zł za 1 g
Efekt holo SemiFlash Holo Instinct 08 – 33 zł
NeoNail Pyłek 3D Holo Effect – 29,90 zł
Aliexpress – szukajcie pyłku z nazwą „Holographic Unicorn”.

Mój typ to „Holo Manix” od Indigo. Tak jak średnio lubię hybrydy tej marki tak uważam, że pyłki mają absolutnie najlepsze i najwyższej jakości. Na którychś targach kosmetycznych chodziłam po stoiskach z pyłkiem Holo Manix od Indigo na paznokciach i porównywałam z wzornikami z efektami różnych marek. Zazwyczaj dało się zaobserwować różnicę na korzyść pyłku Indigo, moim zdaniem jest najlepszy. Wychodzi cholernie drogo, ale moim zdaniem warto.

 

Efekt holo nakładany na piękną czerwoną hybrydę Evonails „Kiss Kiss”

Ten rodzaj pyłku jak dotąd dostępny był tylko i wyłącznie w kolorze srebrnym. Ale i tak dało się uzyskać lekki kolor, ponieważ hybryda nałożona pod spód delikatnie prześwitywała nadając pastelowego, subtelnego blasku koloru. Przykład wyżej – Holo Manix nałożony na ciemnoczerwoną hybrydą Evo nails „Kiss Kiss” staje się ślicznie różowy.
Jednak już teraz widzę takie pyłki w wersji kolorowej na azjatyckich stronach. W Born Pretty pojawił się pod nazwą „Peacock holographic” lub „Holographic Chameleon”, które jednocześnie mają efekt „multichrome”. Jestem ogromnie ciekawa jak to wygląda na żywo, zamówiłam już dwa odcienie – będą idealne na jesień.

 

Czarny lakier Semilac 031 „Black Diamond” nie ma warstwy dysperysjnej – jest idealny do nakładania pyłku Holo Manix

Ważna wskazówka: efekt holograficzny będzie tym silniejszy i bardziej spektakularny, im ciemniejszego lakieru użyjemy pod spód. Najlepiej oczywiście wygląda na czarnym lakierze, choć ja osobiście uwielbiam nakładać holo na turkusy i zielenie.
Do holograficznej tafli serdecznie polecam Wam czarny Semilac „Black Diamond”, który nie ma warstwy dyspersyjnej – można wcierać pyłek bezpośrednio w ten lakier (utwardzony), bez dodatkowej warstwy topcoatu no wipe. Uwaga – ta hybryda jest bardzo napigmentowana, trzeba kłaść super cienkie warstwy i każdą utwardzać dwa razy dłużej niż zwykle!

 

Różnica między efektem holo wcieranym w warstwę dyspersyjną hybrydy a efektem holo nakładanym na top no wipe.

Jak odróżnić pyłek wcierany w warstwę dyspersyjną od pyłku wcieranego w top no wipe?
Najbardziej widoczna różnica to cena – pyłek wcierany w warstwę dyspersyjną jest tańszy (5-10 złotych), a ten nakładany na top no wipe jest dużo droższy (30-60 złotych).
Główna różnica to wielkość drobinek – w efektach nakładanych na warstwę dyspersyjną widać pojedyncze drobinki, to po prostu drobno zmielony brokat. Natomiast pyłki wcierane w top no wipe to po prostu super drobny pył, niczym delikatny kurz – nie widać pojedynczych drobinek. Zobacz różnicę na zdjęciu powyżej.

Holo flakes czyli cudne holograficzne płatki

3. HOLOGRAFICZNE „FLEJKSY” 

Tegoroczna nowość czyli holograficzne płatki („flejksy”, ang. „flakes”, płatki) do zdobień. Ja moje kupiłam na Aliexpress, jeszcze nie widziałam takiego produktu w polskich sklepach (jak gdzieś jest to dajcie znać!). Nakładam je delikatnie wklepując w warstwę dyspersyjną. Ślicznie wyglądają, dają intensywny efekt holo przy jednocześnie dobrze widocznym kolorze bazowym. Mój hit na lato!

 

Holoporn! Efekt holograficzny najlepiej oglądać na żywo, w ruchu, obserwować jak pięknie się mieni. Dlatego przygotowałam dla Was video na YouTube w którym pokazuję wszystkie wyżej wymienione holograficzne pyłki do zdobień w akcji i tłumaczę jak je nakładam. Od niedawna staram się częściej też dodawać komentarz głosowy do moich video na YouTube, mam nadzieję, że Wam się podoba 🙂

LAKIER HYBRYDOWY Z EFEKTEM HOLOGRAFICZNYM

Jeśli chodzi o hybrydy polecam też przyjrzeć się lakierowi Victoria Vynn Gel Polish nr 109 „Silver Scyscraper”. To przezroczysta baza z drobinkami dającymi piękną i subtelną holograficzną mgiełkę, wygląda bardzo elegancko i ładnie na praktycznie każdym kolorze.
Przeczytaj też: Holograficzna hybryda Victoria Vynn Gel Polish

HOLOGRAFICZNE ZDOBIENIE – WZORY Z SZABLONAMI

Wykorzystując szablony „nail vinyls” lub „nail stencils” można stworzyć świetne zdobienia z holograficznymi wzorkami. Pełen opis jak to zrobić wraz z videotutorialem znajdziecie w moim starszym poście – zapraszam serdecznie 🙂
Przeczytaj też: holograficzne wzorki na hybrydzie z Indigo „Holo Manix”

HOLOGRAFICZNE ZDOBIENIE – BROKATOWY GRADIENT

Mój ulubieniec lata jeśli chodzi o zdobienia paznokci – łączenie holograficznego pyłku i flejksów w brokatowy, tęczowy gradient. Praktycznie całe lato do hybrydowych zdobień robię holograficzne pyłki i brokaty na kciukach i ostatnio najchętniej noszę właśnie takie holo gradienty.

 

A jaki holograficzny pyłek lub lakier Wy polecacie? 🙂