Witam listopadowo! Jesień w pełni, dziś za oknem miałam piękne słońce i widok na kolorowy las. Uwielbiam tak sobie pracować z kubkiem herbaty obok i zerkać co chwilę za okno podziwiać polską złotą jesień. Albo zerkać na paznokcie, na ulubione kolory i duochromowe wzorki ♥ Przygotowałam dla Was kilka inspiracji i pomysłów na jesienne zdobienia paznokci – żeby w pochmurne dni fajnie było patrzeć na własne dłonie i uśmiechać się do własnych paznokci (jeny, napiszcie, że też tak się patrzycie, żeby mi głupio nie było;)). Miłego oglądania!

ZIELONE LIŚCIE ZE ZŁOTYM PYŁKIEM

Moje pierwsze jesienne zdobienie w tym roku. Bazą jest piękny, zgaszony zielony Victoria Vynn Pure 086 „Light Khaki”. Do tego przy pomocy złotego pyłku Essence przygotowałam kształty gałązek z listkami – videotutorial pokazujący jaką sztuczkę wykorzystałam już opublikowałam, tym razem na Facebooku. Potem dodałam kontury i ozdobniki ciemnozielonym lakierem Victoria Vynn gel color 106 „Magic Wonderlad”. Miło mi się nosiło to zdobienie 🙂 Nie miałam niestety czasu bawić się w malowanie listków na drugiej ręce, dlatego tam zrobiłam po prostu ciemnozielone plamy ozdobione złotymi płatkami hybrydy Victoria Vynn gel color 111 „Gold foil”. To w sumie też wyglądało całkiem fajnie i ciekawie, a było mega proste w przygotowaniu i zajęło mi tylko chwilkę.
Szykuję wpis o tym pyłku Essence oraz klasycznym, nie-hybrydowym topcoacie do pyłków!

 

BIAŁE LIŚCIE 

To się praktycznie nie zdarza, żebym użyła dwa razy tego samego stemplowanego wzoru w tak krótkim czasie. Ale te listki bardzo mi się podobają, pasują do mojego stylu. Za każdym razem wystemplowałam je białym lakierem Color Club „French Tip” – podobają mi się liście w tym kolorze, są takie „mroźne”. Jako tła używałam ciemnych, jesiennych kolorów. Za pierwszym razem to był czarny holograficzny Color Club, a potem marsala z niebieskim shimmerem Essenge „Take a ride on pegasus” (ta nazwa! ♥ szkoda, że ten lakier jest już niedostępny). A płytka to Konad „square image plate 32”.

Przeczytaj też: Przybory do stemplowania Konad – płytka square image plate 32

 

DUOCHROMOWE STEMPLE

Praktycznie cały rok moje duochromowe lakiery do paznokci leżą zamknięte w szufladzie i czekają na jesień. Teraz jest ich czas! W tym roku zakochałam się na nowo w boskim Colour Alike „B. a Venus”! ♥ Nie mogę wybaczyć firmie Colour Alike, że już nie produkuje tych lakierów! Tym bardziej, że do teraz dostaję o nie pytania.
Bazą w zdobieniu po lewej jest jasny nudziak Realac numer 42 „Thinking of You”. Liściasty deseń pochodzi z płytki B. Loves Plates „Leaves of Happiness”. Natomiast do drugiego zdobienia użyłam szarozielonego Victoria Vynn Pure 029 „Deep Grotto” (idealny kolor na jesień!) oraz wzoru z bluszczem z eleganckiej płytki BLP „Classy and Chic”.

Przeczytaj też: Duochromowe lakiery do stempli Colour Alike „Galaxy Color Travel” – „B. a Venus”

KOLOROWE LIŚCIE 

Z Multichromowym dodatkiem w postaci mieniących się „flejksów” – Realac mirror flakes nr 10. Wyglądają obłędnie! Nałożyłam je gradientowo na czarny lakier, po czym domalowałam kolorowe liście – z białym konturem, żeby się wyróżniały. A poza tym mam tej jesieni manię na listki o białych konturach, tak mi się podobają!

 

WIĘCEJ POMYSŁÓW NA JESIENNE ZDOBIENIE PAZNOKCI

Przy okazji, jak już tak sobie obczajamy jesienne zdobienia pozwolę sobie przypomnieć Wam moje archiwalne stylizacje paznokci. Wybrałam sześć wzorów, z których bardzo jestem zadowolona i które też spotkały się z ciepłym przyjęciem z Waszej strony. Trzy to stemple z jesiennymi liśćmi i trzy ręcznie malowane wzory. Jestem ciekawa, czy ktoś z Was pamięta te zdobienia? 🙂

Przeczytaj też: Jesienne liście na paznokciach – 5 pomysłów na zdobienia ze stemplami

Jestem ciekawa, jakie jesienne zdobienia podobają Wam się w tym roku najbardziej? Napiszcie w komentarzu, jakie wzory najchętniej nosicie!