Gdyby wymienić najbardziej popularne zwierzęta minionych lat, lisy znalazły by się w ścisłej czołówce! Kto wie, może nawet wyprzedziłyby koty? Ja tam najbardziej lubię moją kicię Bułkę, ale też dołączam do zachwytów nad motywem lisa. A wzór ten znajdziemy wszędzie – na kubkach, zeszytach, ubraniach oraz na paznokciach. I dzisiaj przygotowałam dla Was przewodnik z lisimi zdobieniami paznokci! Jak zawsze w serii „Trendy” znajdziecie tutaj zarówno moje autorskie wzory jak i kilka najpiękniejszych inspiracji z Instagrama.
ZIMOWY UROCZY LISEK
Moja propozycja numer jeden w tym wpisie i nieskromnie stwierdzam – jedno z najlepszych moich zdobień, jestem z niego naprawdę zadowolona! Cieszę się, że moje ćwiczenia przynoszą rezultaty i coraz lepiej mi idą ręcznie malowane wzory. Już całkiem nieźle radzę sobie też z malowaniem żelami i hybrydami – na początku sprawiało mi to trudność, ale teraz już wiem, dlaczego to właśnie tymi produktami najczęściej są wykonywane różnego rodzaju zdobienia. Na pół roku farbki akrylowe poszły w kąt, ale mam zamiar do nich wrócić za jakiś czas.
VIDEOTUTORIAL – STEMPLOWANY LISEK
LISY Z KALENDARZA ADWENTOWEGO SEPHORA
Zimowa edycja limitowana Sephora „Winter Wonderland” ma przecudny design! Jasny, beżowy kolor, biel śniegu, brokatowe gwiazdki i urocze lisy – wielkie brawa dla projektanta! Mam niesamowite szczęście i dzięki wygranej w konkursie trafił do mnie kosmetyczny kalendarz z tej pięknej kolekcji zimowej. Co do jego zawartości mam mieszane uczucia, ponieważ jest bardzo nierówna – w niektóre dni trafiają się fantastyczne produkty jak np. piękny róż lub świetna konturówka do ust, ale w pozostałych upchnięto tanie drobiazgi, którymi trudno się cieszyć, choć są przydatne – patyczki do manicure, próbki, wstążeczka. Dlatego sama bym tego kalendarza nie kupiła, szczególnie, że muszę w tym roku bardzo oszczędzać. Ale jako prezent przynosi mi bardzo, bardzo dużo radości i naprawdę się cieszę, że go mam. Tym bardziej, że gadżety z lisami są w moim stylu i podobają mi się ♥
Zanim jeszcze wygrałam kalendarz w konkursie byłam przekonana, że nie będę miała nic z tej zimowej kolekcji Sephory. Trochę smuteczkowałam, bo naprawdę mi się te rzeczy podobały, dlatego na pocieszenie namalowałam sobie te lisie wzory na paznokciach! Bazą w tym zdobieniu jest lakier Realac numer 05 „Parfait” – to hybrydowy nudziak o całkiem niezłym kryciu (dwie warstwy dają radę). Domalowałam wzorki wykorzystując czarną i białą hybrydę oraz top wymieszany ze złotym pyłkiem essence. Całość możecie zobaczyć na videotutorialu zamieszczonym poniżej!
![]() |
Tak się z tego kalendarza cieszę! Codziennie na Instastories na koncie @paulinaweiher pokazuję, co znajduje się w danym okienku 😉 |
LISY MULTICHROME
To zdobienie przygotowałam, gdy nabrałam ochoty na coś z pyłkami multichrome. Dzięki temu na moich paznokciach znalazły się magiczne lisy, których sierść mieniła się na wiele kolorów – to wszystko umożliwił mi pyłek Indigo „Alien”. Dodałam do tego kilka białych, zimowych akcentów.
Przeczytaj też: „Wszystko o efekcie MULTICHROME” na paznokciach – pyłki i lakiery” ♥
ZDOBIENIA PAZNOKCI W LISY – INSPIRACJE Z INSTAGRAMA
Zgodnie z postanowieniem przedstawiam Wam też lisie zdobienia paznokci, które zwróciły moją uwagę na Instagramie. Dziewczyny są szalenie uzdolnione i kreatywne!
LISIE ZDOBIENIA Z MOICH POPRZEDNICH WPISÓW
Przez ostatnie lata namalowałam wiele różnych zdobień paznokci w lisy. Pozwolę sobie Wam je przypomnieć, bo kilka z nich wciąż mi się podoba. Niektóre pomysły miałam naprawdę dziwne, na przykład ten kosmiczny lis! Ale z paru jestem dumna do teraz, szczególnie z tego lisa z wiosennymi kwiatami.
![]() |
Lisek wg tutorialu Mademoiselle Emma (klik) |
![]() |
Kolorowane stemple z płytki Curali |
Przeczytaj też: „Płytka do stempli Curali i tutorial zdobienia paznokci w lisy” ♥
![]() |
Kosmiczny lis na moje urodziny 😉 |
![]() |
Kilka różnych starych lisich zdobień |
![]() |
Noszę skarpetki dopasowane do paznokci 😀 Skarpetki w lisy z New Yorkera |
![]() |
Boho lis na Meet Beauty 2016 ♥ |
Jeśli szukasz więcej lisich inspiracji zajrzyj koniecznie na moją tablicę na Pintereście „CUTE FOXES”! Znajdują się tam nie tylko zdobienia paznokci, ale też piękne grafiki i zdjęcia lisów. Mnóstwo wzorów i pomysłów!
Ten wpis miał się pojawić w zeszłym tygodniu, praktycznie wszystko miałam już przygotowane, ale niestety nawał pracy pokrzyżował moje plany. W grudniu mam mnóstwo roboty i przez to nie mogę poświęcić na blogowanie tyle czasu, ile bym chciała. Ale mam nadzieję, że w styczniu wrócę do normalnego trybu dnia i będzie więcej się działo!
A teraz napiszcie mi – kto z Was jest fanem lisich zdobień paznokci?
I jak myślicie, następny post z serii „trendy” to paznokcie w jelonki? 😀
PS. Jeżeli widzieliście gdzieś albo sami malowaliście jakieś zdobienia paznokci z lisami, to podzielcie się tym w komentarzach! ♥