Tęsknie za starszymi nazwami lakierów Colour Alike. Kiedyś były wow, wow i znacząco podnosiły atrakcyjność każdej kolekcji. A te tutaj są tak nudne i nijakie, że równie dobrze mógłby pozostać sam numerek, meh. Jednak lakier, który pokazuję dzisiaj jest tak epicki, że wybaczam mu tą kijową nazwę.

Colour alike nr 626 „All of me” to przezroczysta baza z mnóstwem multichromowych flejksów i drobnym holograficznym pyłkiem. Drobinek jest na tyle dużo, że już jedna warstwa tworzy fantastyczny efekt. Nie trzeba nic łowić pędzelkiem, bo lakier jest gęsto wypakowany, a zarazem ma przyjemną konsystencję, dobrze się nakładana, a drobinki można równomiernie rozłożyć na paznokciu.

Słowniczek lakieromaniaczki:
Multichrome – wykończenie lakieru, którego odcień zmienia się w zależności od kąta padania światła, jak np. na pancerzyku żuczka albo rozlanej plamie benzyny. Multichrom odnosi się do efektu w którym widać wiele różnych kolorów. Natomiast gdy obserwujemy tylko dwa odcienie to taki lakier nazywamy duochromem.
Flejksy – drobinki o strukturze płatków (flakie)
Holo, holograficzny – odbija światło tworząc efekt tęczy

Przeczytaj też: „Wszystko o holograficznych lakierach do paznokci

Efekt multichrome jest tutaj niesamowicie intensywny, widać pełną tęczę kolorów! Na pierwszy plan wysuwają się chłodne barwy – fiolet, niebieski, turkus, zieleń. Ale pod odpowiednim kontem można złapać nieco różu i złota.

Zdjęcia w słońcu – zwróćcie uwagę na te śliczne holograficzne iskierki! 

Efekt multichrome najlepiej prezentuje się na czarnym tle. Często niektóre lakiery i pyłki pokazują swoją moc tylko po nałożeniu na czarną bazę, a na innym tle wyglądają mniej wyraźnie. Niektóre tylko są na tyle napigmentowane, że nawet bez czarnej bazy dają radę.
Od razu napiszę, że te flejksy Colour Alike pokazują pełnię efektu multichrome na każdym tle! Ale najbardziej podobają mi się na czerni, ponieważ podkreśla to, jak są niesamowicie kolorowe. Tak mi się wydaje, że inne tło odwraca uwagę od mieniących się płatków, choć te cały czas są absolutnie zjawiskowe.

Przeczytaj też: Najlepszy czarny lakier do paznokci

Na zielonym tle też jest moc! Tutaj Revlon Perfumerie „Lime Basil”

Na paznokciu palca serdecznego lakier nakładany gąbką, na pozostałych jedna warstwa 

W kolekcji Colour Alike jest jeszcze drugi, podobny lakier do pary, ale ten pokażę w następnym wpisie wraz z porównaniem. Zazwyczaj wolę opisać wszystkie lakiery z danej serii w jednym poście, ale te wyglądają epicko i uznałam, że zasługują na osobne artykuły.
Jak Wam się ten lakier podoba? Muszę przyznać, że jestem nim absolutnie zachwycona i bardzo się cieszę, że go kupiłam!