To najgorętszy trend roku 2017 w modzie i designie. Już zimą budziła zwiększone zainteresowanie by latem wybuchnąć zielenią dosłownie wszędzie. Jest na ubraniach, zeszytach, stronach internetowych, a także na paznokciach. Mowa oczywiście o monsterze, amerykańskim tropikalnym pnączu o charakterystycznych, dużych liściach z dziurami. A konkretniej zazwyczaj mamy na myśli monsterę dziurawą (Monstera deliciosa).

Z trendami u mnie jest tak, że jeżeli pasują do mojego stylu i podobają mi się, to chętnie poddaję się modzie na dany motyw. A wzory z monsterą szalenie mi się podobają i cieszę się, że jest teraz tyle przedmiotów w deseń z tych liści. Monstera atakuje z każdego sklepu i zakątka internetu, błyskawicznie opanowała Instagram i dostrzec można ją wszędzie, ale jeszcze mi się nie znudziła, cały czas chętnie na nią patrzę. Jak się domyślacie szczególnie zwracam uwagę na zdobienia paznokci z wzorami montery. Myślę, że ten trend będzie się jeszcze długo utrzymywał, dlatego przygotowałam dla Was kilka inspiracji z tym najmodniejszym wzorem tego roku.

Przeczytaj też: Trendy na lato 2017 w manicure hybrydowym 

ZDOBIENIA PAZNOKCI Z MONSTERĄ – INSPIRACJE

Monsterę rysowałam podczas wyzwania „#projectplant”

Ręcznie malowane liście monstery na czarnym tle
Użyłam tutaj czarnego China Glaze „Liquid Leather” oraz zielonych, holograficznych lakierów do paznokci 

Zobacz videotutorial zdobienie paznokci – jak namalować liście monstery na czarnym tle? 

Jeżeli szukacie inspiracji w designie, to serdecznie polecam Wam twórczość Micush. Nowoczesne wzory, na których często przewija się motyw monstery to jej specjalność. Od dawna obserwuję jej konto na instagramie i cały czas mnie zachwyca. A to zdobienie zrobiłam rok temu na wyzwanie „31 day challenge” na podstawie deseniu zaprojektowanego przez Micush

Zdobienie z monsterą i tukanami na podstawie grafiki Micush Illustration

Kilka przykładowych płytek do stempli z monsterą. Gdzie je kupić? Na Aliexpress, MoYou London, Born Pretty Store. Otwórz zdjęcie na nowej karcie, żeby zobaczyć wzory w powiększeniu

PŁYTKI DO STEMPLI Z WZOREM MONSTERY

Jeśli chodzi o modne wzory to MoYou London są prawdziwymi trendsetterami. Błyskawicznie podchwytują to, co zdobywa popularność i przekuwają zebrane pomysły na naprawdę piekne płytki do stempli. Kolekcję „Tropical” wypuścili już lata temu, ale w tym roku rozszerzyli ją o nowe płytki na których króluje monstera. Szczególnie podoba mi się połączenie tropikalnych liści z geometrycznymi elementami – fantastyczne! Sama mam kilka płytek Tropical, ale tylko na jednej znajduje się liść monstery. Chyba powinnam zrobić zakupy 😉

Przeczytaj też: Tropikalna płytka do stempli MoYou London

Użylam tutaj płytek do stempli MoYou London – „Tropical” z monsterą i „Scandi” z geometrycznym deseniem

Born Pretty Store ostatnio mnie coraz bardziej zaskakuje jeśli chodzi o trendy i nowości. Może ich wzory nie są takie kreatywne i dopieszczone jak w przypadku MYL, ale również łączą w sobie najmodniejsze motywy sezonu. Na razie najciekawsza wydaje mi się płytka BP-L076, ale BPL-047 też wygląda ładnie.
Bardzo fajny deseń w liście monstery jest też na „afrykańskiej” płytce HK-06, którą zamówiłam jakiś czas temu na Aliexpress. Znalazłam też ten motyw na dwóch płytkach Bundle Monster – „Chic Peek BM-XL427” oraz „BM-S410”.
Czy znacie jeszcze jakieś firmy stemplowe z płytkami z monsterą? Może coś jeszcze ciekawego z Aliexpress? Napiszcie w komentarzu!

Przeczytaj też: Płytki do stempli z Aliexpress 

Taki wzór monstery znajduje się na mojej płytce do stempli z Aliexpress

MONSTERA NA INSTAGRAMIE

Postanowiłam do mojej serii „Trendy” dodać też kilka najciekawszych zdobień paznokci od innych lakieromaniaczek z Instagrama.

Najbardziej podobaly mi się chyba paznokcie Balbiny Ogryzek z naklejkami wodnymi we wzory monstery, które połączyła z eleganckim i równie modnym kolorem rose gold. Jeżeli nie chcecie stemplować ani malować liści ręcznie, takie naklejki wodne (water decals) to świetna opcja, polecam!

Ręcznie malowane wzory to mój ulubiony styl zdobień! Przyznaję, że mi moje malowane monstery umiarkowanie się podobają, ale u Barbrafeszyn wyglądają perfekcyjnie!

Podobne zdobienie, ale stemplowane widziałam u Hola Paola. To wzór z płytki z Born Pretty Store BPL-047.

Tak tu zielono się zrobiło, uwielbiam ten kolor, ale liście monstery to przede wszystkim interesujący kształt, który smiało możemy malować w różnych barwach. Rewelacyjny przykład znalazłam u Chelsea Queen.

Udzielił się Wam szał na monsterę czy jesteście wobec tego trendu obojętne? Pokażcie swoje monsterowe paznokcie!