Jednorożce i wszystko co z nimi związane są supermodne w tym roku, z miesiąca na miesiąc widzę coraz więcej różowo-tęczowych wzorów z tymi stworzeniami. Nie tylko na paznokciach – także na ubraniach i akcesoriach. Tutaj jednak oczywiście skupię się na zdobieniach paznokci i przedstawiam Wam kilka ciekawych inspiracji z jednorożcami. Miłego oglądania!

LAKIERY DO PAZNOKCI DLA FANEK JEDNOROŻCÓW

Zanim przejdę do wzorków i zdobień chciałabym Wam przedstawić kilka ciekawych, jednorożcowych lakierów do paznokci. Zacznę od mojego faworyta, czyli różowego lakieru Victoria Vynn Gel Color 129 „Pink Unicorn”. To może nie neonowy, ale bardzo intensywny róż z milionem iskrzących drobinek. Lekko „żelkowy” (półtransparentny), dzięki czemu nabiera pięknej głębi, a zatopiony w nim brokat ma wielowymiarowy charakter. Dobrze kryje jak na takie wykończenie (na paznokciach mam dwie warstwy). Jak widzicie etykietka na buteleczce wyjątkowo tu nie oddaje koloru i intensywności tej hybrydy, ale jeżeli szukacie takiego jasnego różu, to polecam Wam „Dream Girl” z serii Pure Victoria Vynn.

Victoria Vynn Gel color 129 „Pink Unicorn” swatch w sztucznym świetle

Kolejna hybryda, która pasuje do tematu „jednorożce” to Perfect Beauty Gellaxy GE64 „Tinky Winky”. To kolor bazowy do jednego ze zdobień, który pokazuję poniżej. Odcień ma iście królewski, Błyszczy się i iskrzy przecudnie!

Lakier hybrydowy z jednorożcem w nazwie znajdziecie też w ofercie Indigo Nails, ale „Call Me a Unicorn” to po prostu zwykły, kremowy niebieski bez drobinek [swatch na paznokciach MyWonderland – zdjęcie z jej Instagrama wkleiłam poniżej]. Znacie jeszcze jakiś jednorożcowy lakier?

Perfect Beauty nails Gellaxy GE64 „Tinky Winky” 

Oczywiście na maksa jednorożcowe są też opalizujące lakiery i pyłki w stylu „efekt syrenki” oraz wszystko, co holograficzne. O tym jednak pisałam już nie raz, dlatego teraz żeby się nie powtarzać tylko zapraszam Was do poprzednich wpisów na temat syrenki i holo. W przygotowaniu mam jeszcze wpis z najnowszym rodzaju pyłku – „crystal mirror” lub „unicorn”. Jeszcze tylko jedno-dwa zdobienia dorobię i artykuł będzie gotowy, tak więc czekajcie! 🙂
Można też kupić szablony w kształcie jednorożców i zrobić przy ich pomocy holograficzne wzorki (kliknij tutaj, aby zobaczyć tutorial i przykłady).

Przeczytaj też: Cztery sposoby na efekt syrenki – isnpiracje i tutoriale   Przeczytaj też: wszystko o holograficznych lakierach do paznokci   Przeczytaj też: Efekt holo i holograficzne pyłki na hybrydzie

Stylizacja paznokci z hybrydą. Po lewej – holograficzny jednorożec z szablonu (tzw. nail vinyls). Po prawej – zdobienie przykryte pyłkiem NC Nails „crystal mirror” (w innych firmach ten pyłek nazywany jest właśnie „unicorn”).

Po lewej – stemple z jednorożcami płytki Born Pretty Store, po prawej zdobienie z wzorami B. Loves Plates

PŁYTKI DO STEMPLI W JEDNOROŻCE 

Mam dwie płytki do stempli w jednorożce – niedrogą Born Pretty Store L045 i przeuroczą B. Loves Plates B.00 „Rainbows and Unicorns”. Każda z nich została przeze mnie zaprezentowana w osobnym artykule – serdecznie zapraszam, jeżeli jesteście zainteresowani stemplowaniem jednorożców.

Przeczytaj też: płytka do stempli w jednorożce Born Pretty StorePrzeczytaj też: płytka do stempli w jednorożce B. Loves Plates 

Poza ręcznie malowanym jednorożcem zrobiłam też białe stemple z płytki Konad nr 32.  

ZDOBIENIA PAZNOKCI W JEDNOROŻCE

O stemplowanych zdobieniach paznokci w jednorożce pisałam już wcześniej, dlatego dzisiaj skupię się na tych ręcznie malowanych. Jak staram się robić w postach z serii „Trendy” tak i tym razem oprócz zdobień mojego autorstwa przedstawię Wam też kilka wyszukanych przeze mnie inspiracji z Instagrama. Najpopularniejszy motyw to malowanie białego jednorożca z tęczową lub różową grzywą. Najczęściej pojawia się sam uroczy pyszczek – mała powierzchnia paznokcia niejako wymusza takie ujęcie tematu. Bardzo mi się te zdobienia podobają i postanowiłam sama wypróbować malowanie takiego jednorożca.

Słodki jednorożec na paznokciu 😉 

INSPIRACJE Z INSTAGRAMA – PAZNOKCIE Z JEDNOROŻCEM 

Zebrałam też dla Was kilka przepięknych i przeuroczych zdobień paznokci z Instagrama, wszystkie autorstwa polskich dziewczyn 🙂

A na koniec – tęcze i jednorożce w moim wykonaniu, po raz kolejny. To zdobienie inspirowane tutorialem Robin Moses, do którego wracam regularnie od lat. I to chyba jeden z moich ulubionych wzorów, który nigdy mi się nie znudzi. Poniżej wklejam wersje z 2013 oraz 2016 roku oraz tą najnowszą, którą mam na paznokciach teraz.

Tęcza i jednorożce – 2013 rok 

Tęcza i metalowy jednorożec (z Born Pretty Store) – 2016 rok 

Najnowsze zdobienie paznokci z tęczą i jednorożcem – malowane lakierami hybrydowyi Victoria Vynn PURE 

Tym razem zdecydowałam się na nietypową bazę w kolorze burym – to Realac nr 85 „Latte Macchiato”. Dorzuciłam do tego trochę opalizującego brokatu – jedną warstwę wyjątkowej hybrydy Victoria Vynn „Star Event”. Tęcze i chmurki są ręcznie malowane lakierami Victoria Vynn z serii Pure. Dodatkowo podkreśliłam wzory czarnymi kreskami – dzięki temu stały się bardziej wyraźne, trochę jakby trójwymiarowe i nabrały ciekawego, komiksowego charakteru. Malowanie miniaturowego jednorożca chyba idzie mi z biegiem lat coraz lepiej, choć do perfekcji jeszcze mi trochę brakuje. Na pewno jednak za jakiś czas ponownie odtworzę to zdobienie, tak bardzo mi się podoba.

Zapraszam Was też do obejrzenia mojego najnowszego video na YouTube na temat zdobień paznokci z jednorożcami. Znajdziecie tam videotutorial dla zdobienia z tęczowym gradientem oraz ręcznie malowaną tęczę i jednorożca 🙂 
Jeżeli szukacie więcej tęczowych inspiracji to zajrzyjcie na moją tablicę na Pintereście „NAILS: Rainbow & Unicorn” 🙂

Jakie zdobienia paznokci z jednorożcami najbardziej Wam się podobają? Lubicie ten motyw na paznokciach? 🙂