Czas (wreszcie;)) na podsumowanie drugiej części wyzwania #31DC2018. W tej dziesiątce na warsztat bierzemy podstawowe rodzaje zdobień paznokci.

Zobacz też: Pierwsza część #31dc2018 – moje ulubione kolory lakierów

Wydaje mi się jednak, że lista rodzajów zdobień z wyzwania jest już nieco nieaktualna. To ma sens, w końcu tematy były wybierane kilka lat temu, a od tego czasu popularność poszczególnych wzorów się zmieniła. Zobaczmy, jak to teraz wygląda i jak poradziłam sobie z poszczególnymi zadaniami 🙂

 

31 day nail art challenge #31dc2018 banner blog

Tematy w wyzwaniu #31dc2018 – baner or Morenailpolish

 

10 rodzajów zdobień paznokci krok po kroku

Do każdego zdobienia paznokci przygotowałam videotutorial. Filmiki publikuję na Instagramie @theCieniu.nails oraz na Facebooku @Cienistość, a na YouTube wrzucam dłuższe wersje z omówieniem. Zapraszam do oglądania!

 

11 Kropki – polka dots

Moje pierwsze, pierwsze zdobienie paznokci to był kwiatek z kropek. Nie pamiętam, czym je wtedy robiłam, chyba wykałaczką. Potem kombinowałam też z długopisami i spinkami do włosów, ale teraz używam specjalnie do tego przeznaczonych sond (dotting tool). Ale o ile kiedyś często używałam tej techniki do tworzenia zdobień, tak teraz niestety znudziło mi się to. Co nie zmienia faktu, że to świetny styl zdobień dla początkujących – bardzo łatwy, a daje dużo możliwości.

Moja praca na wyzwanie jest bardzo prosta – chaotycznie rozłożone kropki, w moich ulubionych kolorach. Wyszedł z tego wesoły i pozytywny wzór 🙂

 

 

12 Paski

Jak już tak wracamy do starych czasów, to może powspominamy też pędzelki do zdobień? Te takie zestawy kilkunastu za 10-20 złotych, z Allegro (a teraz z Aliexpress). Wybrałam długi pędzelek z takiego zestawu, jeszcze mi się jeden zachował w szufladzie. O rany, jakie on ma sztywne, niewygodne włosie, jak nim się słabo maluje! I jak to dobrze, że teraz można kupić dużo lepsze i wygodniejsze pędzelki. Paski namalowałam, a potem jeszcze dodałam stemplowane paski-kreseczki z płytki BLP „Geometry is perfect” – ale mi się dzięki tym stemplom efekt końcowy podobał!

 

 

13 Zwierzęce wzory

W tym temacie raczej chodziło o panterki i tygrysie paski, ale już takich wzorów mam dość. Zresztą teraz są raczej niemodne. Dlatego namalowałam po prostu zwierzaczka i to tego, który jest teraz na topie, czyli alpakę. Wyszła trochę jak króliczek, a te z założenia azteckie/peruwiańskie wzory bardziej przypominają pisanki, ale mimo to byłam z tego zdobienia zadowolona.

 

 

14 Kwiaty

Noo, wreszcie temat, który uwielbiam i w którym dobrze się czuję! Co prawda mojego kwiatowego zdobienia sprzed dwóch lat tutaj nie pobiłam, ale i tak podoba mi się, jak wyszło. To w dużej mierze zasługa cudnego lakieru bazowego NCLA „Volga”. ♥

Zobacz też: Holograficzne lakiery NCLA x LakoDom

 

 

15 Delikatne wzory

Mała zapowiedź – postawiłam przed sobą wyzwanie odtworzyć wzory z naklejek Manirouge! Na pierwszy ogień idą koronki zaprojektowane przez blogerkę Pasje Karoliny. Piękny, delikatny wzór białek koronki na pastelowym różu.

 

 

16 Geometryczne wzory

I kolejny temat, który uwielbiam – geometryczne wzory! U mnie często maja formę abstrakcji, ale tutaj jednak zrobiłam takie bardziej poukładane trójkąty. Najpierw wystemplowałam drobny wzórk (płytka MoYou London „Scandi”), a potem namalowałam kolorowe trójkąty.

 

 

17 Brokat

Zdecydowałam się na proste rozwiązanie i po prostu użyłam brokatowego lakieru. Jeśli o takie chodzi, to uwielbiam serię „Jolly Jewels” marki Golden Rose – jakie te buteleczki są śliczne! A ten uroczy lakier z kolorowym brokatem mam już ładnych parę lat – i niestety zdążył zżółknąć. Oryginalnie był biały! Ale taki też ładnie wygląda, choć to chyba było jego ostatnie użycie. Dodałam do niego słodkie stemple – kwiatki (płytka Konad) i kotka (MoYou London „Enchanted”).

 

 

18 Półksiężyc – half moon

To bardzo elegancki i minimalistyczny rodzaj zdobień, trochę w sumie nie w moim stylu. Dlatego trochę pozmieniałam i namalowałam wersję w koronkowej formie. Wyszło idealnie jak na randkę 🙂

 

 

19 Galaxy

Nie zliczę ile razy robiłam już zdobienia paznokci w stylu galaxy. W różnych wersjach i formach, aż już mi się ten rodzaj zdobienia zwyczajnie znudził. A Wy dalej lubicie takie wzory?

 

 

20 Watermarble

Ile ja się do tego zdobienia zbierałam! Przy watermarble jest zawsze taki bałagan! I nie wyszło mi najlepiej, zamiast ładnych wzorów mam jakieś maziaje xD Ale w połączeniu z tym malinowym lakierem i pastelowymi liniami (ruffian manicure – pamiętacie tę nazwę?) wyszło zaskakująco fajnie. Aż sama byłam zdziwiona i naprawdę mi się taka wersja watermarble podobała, miło było nosić 😀

Zobacz też: Jak mi poszło dwa lata temu? #31dc2016 STYLES

 

Tradycyjnie zapytam – które zdobienie najbardziej Wam się podobało? 🙂